امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 67210
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰

قمه و شمشیر در زنجان جولان می دهند!+ عکس

به گزارش هشدارنیوز چاقوسازی به‌عنوان یکی از صنایع‌دستی شهر زنجان شناخته شده است که به‌وفور در ویترین مغازه‌های این شهر به نمایش گذاشته شده و به فروش می‌رسد. علاوه بر تولیدات مصرفی مانند كاردهاي آشپزخانه، مواردی نیز همچون چاقوي شكاري و صحرایی، قمه، دشنه، قداره، شمشیرهای معروف به سامورایی و تبر تولید می‌شود که تقریباً همه این‌ها در قانون مجازات اسلامی به هنگام استفاده در درگیری‌ها، ایجاد وحشت در جامعه و مواردی ازاین‌دست، جزء سلاح‌های سرد قرار می‌گیرند و مجازات قانونی شدیدی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. طبق آمارها که کارشناسان پزشکی قانونی بر آن صحه گذاشته اند، بین ۴۵ تا ۵۰ درصد افراد در هیجانات آنی از چاقو استفاده كرده‌اند، به‌گونه‌ای كه اگر آلت قتاله وجود نداشت، قتلی اتفاق نمی‌افتاد.

هر چند حمل و استفاده از سلاح سرد در قانون مجازات اسلامی ممنوع است، با این حال قانون گذار به صراحت در مورد تولید انواع سلاح سردی همانند قمه، دشنه و شمشیر و ... که هیچ کاربردی غیر از خشونت و درگیری ندارند، تصمیمی نگرفته است.

اما سؤالی که باید از مسئولین محترم قوه قضائیه، نیروی انتظامی و مجلسی‌ها پرسید این است که: آیا زمانی که حمل و استفاده از سلاح سرد در قانون مجازات اسلامی جرم تلقی می‌شود، چرا تولید، عرضه و فروش آن آزاد است؟

در ادامه تصاویری از این آلات قتاله را مشاهده می کنید:

+ 20
I_DONT_LIKE_IT - 17

بازدید: 12836

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید