امروز: دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - 30 January 2023

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 411691
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۴ آذر ۱۴۰۱ ۱۹:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

بهبود نسبی بارش‌ها در کشور؛ کاهش بارش‌های پاییزی 19.1 درصد شد

بهبود نسبی بارش‌ها در کشور؛ کاهش بارش‌های پاییزی 19.1 درصد شد

به گزارش هشدارنیوز به نقل از تسنیم، مطابق اطلاعات پهنه بارش‌ها مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی از ابتدای سال آبی جاری تا تاریخ سوم آذرماه میزان بارش‌ها در مقایسه با دوره بلندمدت 19.1 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این اطلاعات بیشترین کاهش بارش‌های پاییزی برای استان‌های تهران و قزوین به ترتیب با رشد منفی 82.5 درصد و 80.2 درصد است. بارش‌های در استان سیستان و بلوچستان نیز در مقایسه با دوره بلندمدت 73.5 درصد کاهش یافته است.

وضعیت بارش‌ها در استان اصفهان تا 3وم آذرماه امسال رشد 62 درصدی، در بوشهر رشد 81.1 درصدی، چهارمحال و بختیاری 73.6 درصدی،‌خراسان شمالی 41.1 درصدی، خوزستان 19 درصد و فارس 46.6 درصد افزایش یافته است.

همچنین در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و یزد رشد بارش‌های پاییزی به ترتیب 80.4 درصد، 11.4 و 94.8 درصد بوده است. بیشترین بارش‌ها از ابتدای سال آبی جاری تا سوم آذرماه با 64 میلیمتر مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

به گزارش تسنیم، در استان‌های ساحلی دریای خزر یعنی گلستان، گیلان و مازندران نیز بارش‌ها به ترتیب رشد منفی 2 درصد، رشد منفی 50 درصد و رشد منفی 38.8 درصدی ثبت شده است.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2811763
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید