امروز: پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - 01 December 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 410503
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ۱۳:۰۰

دهقانی: نوجوانان و جوانان به تیم بزرگسالان دعوت شدند/ آغاز لیگ برتر بانوان، پس از قهرمانی آسیا

دهقانی: نوجوانان و جوانان به تیم بزرگسالان دعوت شدند/ آغاز لیگ برتر بانوان، پس از قهرمانی آسیا

افسانه دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی هشدار نیوزبه نقل از تسنیم، در خصوص اعزام تیم هندبال بانوان به مسابقات قهرمانی آسیا در کره‌جنوبی اظهار داشت: در سال گذشته بعد از 6 اعزام در سه رده سنی بانوان (سه اعزام به قهرمانی آسیا و سه اعزام به مسابقات جهانی) از شهریور 1400 تا شهریور امسال به دلیل حجم اعزام‌ها بخشی از بودجه سال 1401 را به اعزام بانوان در این بازه زمانی اختصاص دادیم. وقتی تعداد اعزام و دستاوردها بالا است، انتظارات از این رشته بیشتر می‌شود و انتظار می‌رفت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک مساعدت بیشتری داشته باشند.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه اعزام به کره جنوبی هزینه بیشتری حتی بیشتر از برخی اعزام‌ها داشت با کمبود بودجه رو به رو شدیم چون بخشی از بودجه امسال را پیش خور کرده بودیم و وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک هم طبق مصوبه خودشان به هندبال بانوان نگاه کردند و این امکان فراهم نشد که تیم را اعزام کنیم. در ادامه تلاش کردیم بودجه اعزام را از حامیان مالی تامین کنیم و بعد از پیگیری‌های زیاد پاکدل، رئیس فدراسیون و دیگر همکاران، باشگاه فرهنگی ورزشی بافق موافقت کرد با عنوان حامی کنار تیم هندبال بزرگسالان باشد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال در خصوص زمان آغاز اردو گفت: در جلسه با مسئولین فدراسیون مقرر شد با توجه به زمان کم مسابقات، بلافاصله اردو را بدون فوت وقت آغاز کنیم و این اردو از 13 تا 21 مهر ماه خواهد بود. در این مرحله 31 بازیکن به اردو دعوت شد که 8 نفر از آنها در باشگاه سپاهان هستند و در حال حاضر در قزاقستان هستند.

دهقانی در پاسخ به این سوال که چه تعدادی از بازیکنان حاضر در اردو از نوجوانان و جوانان هستند، گفت: ما باتوجه به اینکه در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی جوانان تازه از اسلوونی برگشته و خسته و آسیب دیده بودند و همچنین نوجوانان هم به مقدونیه اعزام شده بودند، امکان استفاده از نوجوانان و جوانان فراهم نبود و چاره‌ای نبود که بیشتر تیم از بزرگسالان باشند اما در شرایط فعلی که مشکل قبلی نیست از تعدادی نوجوانان که الان به رده جوانان رسیدند و در جوانان تمرین خواهند کرد و تعدادی جوانان که باید برای امید تمرین کنند، در کنار بزرگسالان استفاده می‌کنیم. همه کسانی که آماده هستند به اردو دعوت شدند و در نهایت عزیزانی که شایسته هستند، راهی مسابقات خواهند شد.

وی گفت: در حال حاضر تیم هندبال سپاهان در قزاقستان است یک برد مقابل نماینده کویت داشت و برابر نماینده کره و قزاقستان شکست خورد. این تیم هم امروز یک بازی دارد و امیدوارم امتیازات خوبی را بگیرد و با نتیجه قابل قبول به کشور باز گردد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال در خصوص زمان آغاز لیگ برتر هندبال بانوان تصریح کرد: ابتدای سال با توجه به تقویم مسابقات برون مرزی، رقابت‌های داخلی را تنظیم کردیم و چون سال گذشته تداخل اردوهای تیم ملی و لیگ برتر را تجربه کرده بودیم و می‌دانستیم تاثیر منفی هم برای تیم ملی و هم برای لیگ دارد، تصمیم گرفتیم لیگ برتر بعد از بازگشت تیم ملی از قهرمانی آسیا باشد. در همان زمان نیز در تقویم زمان آغاز لیگ را دهه سوم آذر ماه قرار دادیم که ممکن تغییر چند روزه‌ای در زمان آغاز لیگ وجود داشته باشد.

 

انتهای پیام/+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2783428
بازدید: 59

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید