امروز: چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - 05 October 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 409452
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۰۰

بازی‌های کشورهای اسلامی| احمدی به مدال طلا رسید، برخورداری برنز گرفت/ حذف پوراسماعیل در دور نخست

بازی‌های کشورهای اسلامی| احمدی به مدال طلا رسید، برخورداری برنز گرفت/ حذف پوراسماعیل در دور نخست

به گزارش هشدار نیوزبه نقل از تسنیم، در ادامه پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی در قونیه و در سومین روز مسابقات تکواندو این رقابت‌ها،امروز(پنجشنبه - 20 مردادماه) سه  نماینده تکواندو کشورمان به روی شیاپ‌چانگ رفتند که حاصل تلاش آنها یک مدال طلا توسط علی احمدی و یک مدال برنز توسط مهران برخورداری بود و زهرا پوراسماعیل نیز از دور مسابقات حذف شد. 

در رقابت‌های وزن 87- کیلوگرم، علی احمدی پس از استراحت در دور نخست، در مرحله بعدی به مصاف نیکیتا رافالوویچ از ازبکستان رقت و در دو راند متوالی حریف خود را شکست داد. او در مرحله نیمه‌نهایی نیز در 2 راند متوالی موفق به برتری مقابل طه بیچر  از ترکیه شد و راهی دیدار فینال شد. 

احمدی در فینال به مصاف فهد صبیحی از اردن رفت و پس از شکست در راند نخست، موفق به برتری در 2 راند بعدی شد و سومین مدال طلای تکواندو در این مسابقات را کسب کرد. 

در مبارزات وزن 80- کیلوگرم، مرهان برخورداری پس از استراحت در دور اول، دالو از کشور گینه را 2 بر صفر  شکست داد و در ادامه با برتری 2 بر یک مقابل رخیم عدیلخانوف از  قزاقستان به نیمه نهایی راه یافت. 

برخورداری در این  مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 2 بر یک در راند شماری مغلوب شوخرات سالائف  ازبکستان شد و به مدال برنز رسید. 

 زهرا پوراسماعیل نیز  در رقابت‌های وزن 73- کیلوگرم بانوان، در دور نخست مقابل سوده یارن از ترکیه مغلوب شد و از دور مسابقات کنار رفت. 

تا پایان روز سوم رقابت‌های تکواندو بازی‌های کشورهای اسلامی، ناهید کیانی، حسین لطفی و علی احمدی 3 مدال طلا، غزل سلطانی و زینب اسماعیلی 2 نشان نقره، مهدی حاج موسایی، مهران برخورداری، محمدصادق دهقانی و نسترن ولی‌زاده هم 4 مدال برنز کسب کردند.

انتهای پیام/ + 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2756410
بازدید: 30

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید