امروز: شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408679
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ۰۹:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند

مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند

، هادی مدقق در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: امروز(جمعه) با اینکه تعطیل بود اما به علت گرمای هوا و حداکثر نیاز در ساعت 14 و 50 دقیقه، مصرف برق به بیش از 60 هزار مگاوات رسید.

وی با اشاره به برگزاری کنکور در روزهای پنجشنبه و جمعه ادامه داد: با آمادگی شبکه برق رسانی و تیم های عملیاتی، هیچ مشکلی برای تأمین برق نداشتیم.

مدقق گفت:  بخش عمده ای از این مصرف ناشی از مصارف تأسیسات سرمایشی است.از مصرف کنندگان بخش های خانگی و تجاری درخواست می کنم  در مصرف برق صرفه جویی کنند تا مشکلی برای هیچ یک از هموطنانمان پیش نیاید.

وی از مردم خواست که در مدیریت این بخش از مصارف دقت بیشتری کنند و در بخش کولرهای گازی درجه حرارت را روی 24 درجه و کولرهای آبی را روی دور کُند تنظیم کنند.

مدیرکل هوشمندسازی و فناوری های نوین توانیر گفت: همچنین بخش های ادارات و عمومی باید رعایت کنند که بعد از ساعت اداری که نیازی به تجهیزات سرمایشی نیست حتماً این مصارف را از مدار خارج کنند.

مدقق افزود: برای اینکه مشکلی برای هموطنان به وجود نیاید با توافقی که با بخش های مختلف صنعت و کشاورزی انجام و همچنین بر اساس دستورالعملی که برای ادارات دولتی ابلاغ شد برنامه های مدیریت بار را در بخش های مختلف اعمال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه تقریباً همه این مشترکین بالای 30 کیلووات مجهز به کنترل هوشمند هستند،اضافه کرد: مصارف اینها که تقریباً بیش از 50 درصد مصرف کل کشور است رصد و کنترل می شود.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2737291
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید