امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408646
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۰۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

لزوم هم افزایی هرچه بیشتر در امر ترویج فرهنگ حجاب

به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، مهدی شفیعیان چهارشنبه شب در جلسه کارگروه عفاف و حجاب شهرستان جهرم با اشاره به اینکه حجاب زن از نگاه اسلام و قرآن ایجاد مسئولیت است نه تولید محدودیت، اظهارداشت: نگاه به مقوله پوشش سطحی نباشد بلکه باید عمقی و فلسفی باشد حجاب شرط لازم است شرط کافی آن غنای خمیرمایه درونی است و حجاب، زره وحفاظ بیرونی و در عین حال دالان ورودی به معرفت عمیق درونی نسبت به شأنیت و شخصیت و فطرت زنانه است.

وی به تبیین لزوم هم افزایی هرچه بیشتر دستگاه‌ها، نهادها و ظرفیت‌های مردمی در امر ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه پرداخت و گفت: گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و سامان اقدامات لازم در این راستا نیارمند کار عمیق فکری و پشتوانه منطقیِ علمی و عملی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم با بیان اینکه گسترده‌ترین نماد هنجار شکنی بد حجابی و کشف حجاب در جامعه است، تصریح کرد: با توجه به پیامدهای منفی برخورد صرفاً قهری با مساله حجاب و عفاف، تغییر این شیوه به روش تربیتی جز در موارد سازمان یافته ضروری است فرهنگ و فرهنگ‌سازی یکی از مسائل پیچیده است که با تکیه بر برخوردهای قهری توفیقی حاصل نمی‌شود.

شفیعیان با اشاره به نقش مؤثر جهاد تبیین در حوزه عفاف و حجاب تصریح کرد: گسترش عفاف و حجاب صرفاً با اقدامات سلبی به اهداف خود نخواهد رسید و تحقق اهداف در این بخش نیازمند فرهنگ‌سازی، گفتمان سازی و اعتمادسازی است و انجام اقدامات اقناعی و پاسخ به شبهات با همکاری مراکز علمی و رسانه‌ای یک امر ضروری است و لازمه همراهی مردم در برنامه‌های مختلف و به ویژه برنامه‌های این حوزه اقناع افکار عمومی است.

وی خاطر نشان کرد: بایستی از ابزارهای مدرن برای تولید محتوای فاخر و اثرگذار فرهنگی و انتشار از طریق رسانه‌های مختلف برای اثرگذاری مفاهیم مرتبط با عفاف و حجاب بهره گرفته و در کارها، صبغه فرهنگی غالب باشد.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم ابراز داشت: با توجه به تعدد عوامل مختلف مؤثر بر این مهم نظیر مسائل جامع شناختی، روانشناسی، فرهنگی و حتی اقتصادی، ضروری است هیئت‌های اندیشه ورز مردمی، حوزوی، بسیج و دانشگاهی تشکیل و محصول نهایی این هیئت‌ها ارائه شود.

شفیعیان ابلاغ، انجام و اجرای قوانین و دستورالعمل‌های پوشش و حجاب را یکی از وظایف مهم مورد توجه در دستگاه‌های اجرایی دانست و عنوان کرد: دستگاه‌های فرهنگی با ارائه برنامه و طرح، در راستای اقناع‌سازی عمومی برای عفاف و حجاب اقدام کنند تا اثربخشی بیشتری داشته باشد.

وی تأکید کرد: آگاهی بخشی به کارکنان در خصوص مزایا و پیامدهای فردی و اجتماعی عفاف و حجاب و مناسب سازی محیط کار بانوان برای تأمین امنیت اخلاقی و آسایش آنان را مهمترین وظیفه دستگاه‌های اجرایی شهرستان برشمرد.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم فرهنگ سازی عمومی را یکی از مهمترین عوامل موفقیت این طرح برشمرد و عنوان کرد: ۱۰ درصد از تابلوهای تبلیغاتی در شهرها و بخش‌های تابعه به موضوع سبک زندگی با تاکید بر موضوع عفاف و حجاب اختصاص داده شود.

شفیعیان در این نشست بر ضرورت اجرای برنامه‌های راهبردی به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب تاکید کرد و اضافه نمود: در برگزاری برنامه‌های ترویجی هفته عفاف و حجاب نیازمند نگاهی نو هستیم تا بتوانیم فضای عفاف و حجاب را بیشتر از گذشته حاکم کنیم. این کار، صرفاً با نصب تابلو نوشته‌ها یی در این زمینه نباشد گاهی باید روح جمعی در این زمینه ایجاد کرد.

وی در ادامه خواستار ایجاد فضای اثر گذارتر از برنامه‌های تبلیغی صرف شد تا بتواند پیام‌های ترویجی حوزه عفاف و حجاب به صورت غیر مستقیم مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد و در این راستا اصناف می‌توانند کمک شایان توجهی به این امر مهم نمایند.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم همچنین از ادارات خواست تا به مناسبت این هفته در سربرگ نامه‌های اداری بحث عفاف و حجاب و سبک زندگی درج گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5527022/لزوم-هم-افزایی-هرچه-بیشتر-در-امر-ترویج-فرهنگ-حجاب
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید