امروز: شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408603
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۸ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۰

هشدار قالیباف درباره تبعات واریز نشدن سهم وزارت بهداشت از مالیات

هشدارنیوز، محمدباقر قالیباف نشست امروز (سه‌شنبه ۷ تیرماه) کمیسیون بهداشت و مان مجلس، با اشاره به پیگیری نمایندگان باره واریز نشدن سهم ۱۰ صدی وزارت بهداشت از سرفصل هدفمندی یارانه ها و نیز سهم یک صد این حوزه از امد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده گفت: سهم یک صدی وزارت بهداشت ازمالیات بر ارزش افزوده باید ۱۵ ام هر ماه به صورت مستقیم برای این وزارتخانه واریز شود و این مسئله هیچ جای تاخیر یا بحث دیگری ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی گلایه ها از پرداخت نشدن سهم حوزه سلامت از امدهای مالیات بر ارزش افزوده گفت: یک صد از 9 صد امد مالیات بر ارزش افزوده سهم وزارت بهداشت است و باید 15 ام هر ماه این رقم به صورت مستقیم برای این وزارت واریز شود و اگر این رقم زمان مقرر برای حوزه سلامت واریز نشود به صورت جدی و صریح مسئله را پیگیری می کنیم.

وی تاکید کرد: همانطور که هفته گذشته صحن مجلس نیز تاکید کردم این مبلغ باید به صورت منظم نیمه هر ماه واریز شود و اگر چنین نشود این مسئله را به صورت ویژه و صریح پیگیری خواهم کرد.

رئیس مجلس همچنین با انتقاد از اینکه ۱۲ میلیون مترمربع حوزه سلامت ساختمان‌های مربوط به طرح‌های نیمه تکمیل و رها شده داریم، اظهار کرد: این شرایط حالی است که با یک برنامه دقیق دهه گذشته حداقل نیمی از پروژه های امکان رسیدن به بهره برداری و ارائه خدمات به مردم را داشت اما متاسفانه این مسئله مورد توجه قرار نگرفت.

قالیباف همین زمینه با بیان این که متاسفانه به نظر می رسد به دلایل مختلف، قت حل مسئله را عرصه های گوناگون از دست داده ایم، تصریح کرد: اگر چه مشکلات را تشخیص می دهیم و امکان حل و فصل آن را داریم اما قت حل مسئله نداریم و این مشکلی جدی است که نتیجه نحوه حکمرانی ما کشور است و این شیوه باید تغییر کند تا بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی ادامه این آسیب شناسی از شیوه حکمرانی کشور به زمان تدوین برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و با اشاره به تاثیر این برنامه مدیریت مشکلات مختلف کشور گفت: تدوین برنامه هفتم باید مراقبت کنیم که مثل گذشته آرزوها به قانون تبدیل نشود، بلکه با تمرکز بر مشکلات اساسی کشور به نحوی برنامه نویسی کنیم که این برنامه بتواند کشور را از شرایط کنونی خارج کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب برای مسئله محور بودن برنامه هفتم گفت: اگر برنامه هفتم به ۳ تا ۴ مسئله اصلی کشور توجه کنیم، می توانیم اطمینان داشته باشیم که این موارد برنامه حل و فصل خواهد شد که به رفع بسیاری از مشکلات منجر می شود.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5526113/هشدار-قالیباف-درباره-تبعات-واریز-نشدن-سهم-وزارت-بهداشت-از-مالیات
بازدید: 35

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید