امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408594
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

صرفه‌جویی معادل برق یک شهر 50 هزار نفری در بانک‌های تهران

صرفه‌جویی معادل برق یک شهر 50 هزار نفری در بانک‌های تهران

، وزارت نیرو اعلام کرد که همزمان با اجرایی شدن برنامه‌های مدیریت بار مصرف برق در چهار ماه گرم سال یعنی خرداد تا پایان شهریورماه، بانک‌های تهران نیز همراه با دیگر ادارات ملزم به کاهش مصرف برق و صرفه‌جویی در این حوزه شدند و حدود 30 درصد مصرف برق خود را کاهش داده‌اند.

به طور کلی و بر اساس بررسی‌های انجام شده، نیاز کل بانک های شهر تهران به برق چیزی حدود 45 مگاوات است که در فصل تابستان سال جاری و به دنبال اجرایی شدن طرح‌های مدیریت بار مصرف، حدود 15 مگاوات در این حوزه کاهش مصرف برق داشته‌ایم.

شاید این سوال مطرح شود که این میزان صرفه‌جویی چه کمکی به مدیریت شبکه توزیع برق خواهد کرد؟ ملموس‌ترین پاسخ شاید این باشد که صرفه‌جویی انجام شده، معادل نیاز شهروندان یک شهر 50 هزار نفری به انرژی برق است و نقش قابل توجهی در مدیریت بار شبکه خواهد داشت.

در پی خاموشی‌های بی‌برنامه سال گذشته، وزارت نیرو با تدوین برنامه‌های منسجم مدیریت مصرف برای تمام بخش‌ها اعم از خانگی، صنعتی، تجاری، اداری، کشاورزی و عمومی، عزم خود را برای تامین برق پایدار همه بخش‌ها و به‌خصوص بخش خانگی جزم کرده است.

هر ساله همزمان با اوج گرفتن گرما و روشن شدن سیستم‌های سرمایشی، مصرف برق شدت گرفته و برنامه‌های مدیریت مصرف در ایران و همچنین اغلب کشورهای جهان برای گذر از تابستان داغ در دستور کار قرار می‌گیرد. در این راستا دولت مدیریت مصرف برق سال 1401 را از خود شروع کرده است، به گونه‌ای که ادارات، ضمن کاهش ساعات کار، موظف به کاهش 30 درصدی مصرف برق در ساعات کاری و کاهش 60 درصدی در ساعات غیر‌کاری هستند.

طبق اعلام وزارت نیرو، اخطار و قطعی برق، ضمانت اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ادارات متخلف در این بخش است که با قوت تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: https://tn.ai/2735674
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید