امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408586
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۳۰

تکواندو قهرمانی آسیا| مقانلو بهترین مربی شد/ خدابنده و کیانی بهترین و فنی‌ترین بازیکن

تکواندو قهرمانی آسیا| مقانلو بهترین مربی شد/ خدابنده و کیانی بهترین و فنی‌ترین بازیکن

به گزارش هشدار نیوزبه نقل از تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛ بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا با حضور تکواندوکارانی از 24 کشور به مدت 4 روز به میزبانی کره جنوبی در شهر چانچئون برگزار شد؛ در پایان این رقابت‌ها بهترین‌های جام بیست و پنجم از سوی کمیته برگزاری معرفی شدند که بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی مردان ایران به همراه مربیانی از ازبکستان (پاول خان) و کره جنوبی به عنوان بهترین مربی آسیا انتخاب و معرفی شد.

اکرم خدابنده دارنده نشان طلای وزن 73+ کیلوگرم بخش بانوان به همراه «جسوربک جایسانوف» قهرمان وزن 74- کیلوگرم از ازبکستان در بخش آقایان به عنوان بهترین تکواندوکاران آسیا انتخاب و معرفی شدند.همچنین ناهید کیانی دختر المپیکی تکواندو ایران دارنده مدال طلای وزن 53- کیلوگرم این رقابت‌ها به  عنوان فنی‌ترین بازیکن انتخاب شد.

تکواندو , تکواندو ایران , مسابقات قهرمانی تکواندو آسیا , ناهید کیانی , بیژن مقانلو ,

در پایان این دوره از رقابت‌ها تیم بانوان ایران با سه طلا، دو نقره و یک برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد. کره جنوبی و چین نیز دوم و سوم شدند.

در بخش مردان ازبکستان با 4 مدال طلا قهرمان شد. کره جنوبی با 3 طلا و 2 برنز در جای دوم ایستاد. چین با یک طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد. اردن 4 نقره و یک برنز چهارم و تیم ملی ایران با سه نقره و یک برنز پنجم شدند.

تکواندو , تکواندو ایران , مسابقات قهرمانی تکواندو آسیا , ناهید کیانی , بیژن مقانلو ,

در مجموع رده‌بندی نهایی مردان و زنان تیم ملی کشورمان با 3 مدال طلا، 5 نقره و 2 برنز عنوان سوم را کسب کرد. کره جنوبی با 5 طلا، یک نقره و 4 برنز قهرمان شد و ازبکستان با 4 طلا، یک نقره و 2 برنز در جای سوم ایستاد. تیم‌های چین با 3 طلا، 3 نقره، 2 برنز و اردن با یک طلا و 4 نقره و یک برنز چهارم و پنجم شدند.

برای تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات ناهید کیانی، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدابنده سه طلا، میرهاشم حسینی، مهدی حاجی موسایی، مبینا نعمت زاده، نسترن ولی زاده و علی نادعلیان پنج مدال نقره، زهرا شیدایی و دانیال بزرگی نیز 2 مدال برنز کسب کرده اند. فرزان عاشورزاده و امیرمحمد بخشی هم از دستیابی به مدال بازماندند.

انتهای پیام/ + 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2735337
بازدید: 47

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید