امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408575
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۲۱
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

توصیه مقتدرانه ولایتی به کارگزاران حکومت

علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری و از وزرای اسبق امور خارجه کشورمان اخیراً در بخشی از یک مصاحبه گفته است: ما با اقتدار با دنیا و دیگران در مسائل بین‌المللی مشارکت می‌کنیم و کارگزارانمان با همتایانشان طوری صحبت می‌کنند که بیانگر اقتدار واقعی ایران است. ایران امروز مقتدر است، طوری‌که پهبادهای آمریکایی که به خاک ایران تجاوز کرده‌اند را در بالاترین ارتفاع ساقط می‌کنیم. ما با این قدرت دفاعی نباید نگران باشیم. دلیل ندارد که یک کارگزار ایرانی، وزیر یا غیر وزیر، نگران باشد کنار رئیس فلان کشور قدرتمند بنشیند. ایران یک ابرقدرت معنوی است و این معنویت اگر در اراده افراد و در پیشرفت مادی تجلی پیدا کند، ما از دنیا چیزی کم نخواهیم داشت. ما در گذشته بارها جزو چند قدرت اول جهان بوده‌ایم، پس این ظرفیت را داریم که بازهم قدرتمند باشیم. من مردم منسجم و یک فرهنگ چندهزار ساله غنی را پشت سرمان می‌بینم.

به گزارش جماران، او می‌افزاید: ما، چین و روسیه در موضع برابر هستیم و عملکردمان هم همین را نشان می‌دهد و نیازی نداریم که یک جانبه با قدرت‌های بزرگ ارتباط برقرار کنیم. ارتباط ما باید یک تعامل برابر، از موضع برابر و با حقوق برابر باشد.

*صحبت‌های دکتر ولایتی منبعث از تئوری هژمون بودن ایران اسلامی در عصر جدید است.

هژمونی بزرگ با قابلیت‌های بالای امنیتی، اقتصادی و سیاسی که همانند یک چتر نه تنها از خود بلکه از همپیمانان خود نیز حفاظت می‌کند و گفتمانش برای عقول و جان‌های انسان‌ها جذابیت دارد.

تکرار این مواضع اقتدارآفرین در حیطه "جهاد تبیین" از ضرورت‌های زمانه ماست.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید