امروز: شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408557
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۱ ۱۶:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

شایعه کمبود برق سیمان را گران کرد

شایعه کمبود برق سیمان را گران کرد

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تغییرات قیمتی در بازار سیمان، اظهار کرد: متاسفانه شایعه کمبود برق در واحدهای سیمانی و فولاد باعث شده تا فروشندگان سیمان از فروش ممانعت کرده و همین امر عاملی شده تا قیمت هر کیسه سیمان از 50 هزار تومان به 70 هزار تومان برسد.

وی با اعلام اینکه البته این موضوع در بورس کالا نیز تاثیرگذاشته است، افزود: افزایش تقاضا در بورس عاملی شد تا قیمت هر کیسه سیمان 35 هزار تومان مورد معامله قرار گیرد این درحالیست که پیش از این هر کیسه سیمان در بورس کالا 27 هزار تومان بود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تصریح کرد: براساس توافقات به عمل امده با وزارت نیرو قرار است به صورت نوبت بندی برق واحدهای سیمان تامین شود و از انها از 15 خرداد تا 15 شهریور ماه 5 میلیون تن سیمان تولید کنند.

شیخان ابرازا میدواری کرد: با رفع مشکلات تولید عرضه در بورس کالا افزایش پیدا کرده است و تامین برق واحدها عرضه سیمان در بورس کالا افزایش یافته و به دنبال آن قیمتها تعدیل خواهد شد.در نهایت بازار نیز مجبور است کاهش قیمت ها را اجرایی کند.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 2

منبع: https://tn.ai/2734646
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید