امروز: شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408394
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۴۴
دسته: بین الملل
پرینت
ایمیل

صف‌آرایی غرب در مقابل تولید معدنی چین

به گزارش هشدارنیوز ،پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای مواد معدنی مانند نیکل، لیتیوم و کبالت در دهه‌های آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد. خوزه فرناندز، معاون اقتصادی، انرژی و محیط زیست در وزارت امور خارجه در یک مصاحبه تلفنی گفت: مقادیر زیادی از مواد معدنی مصرفی در تولید انرژی‌های پاک در سال‌های آینده نیاز است.

وی افزود: میزان تقضا برای لیتیوم تا سال 2050 تقریبا 6 برابر می‌شود. تلاش برای گسترش استفاده از انرژی‌های پاک و جایگاه لیتیوم در این حوزه مهم‌ترین دلیل این رشد تقاضا است. در این شرایط کانادا می‌تواند تبدیل به یکی از تامین‌کنندگان اصلی لیتیوم شود.

عزمی جدید در تولید فلزات باتری
نیکل، لیتیوم و کبالت از جمله مواد اولیه کلیدی در تولید باتری‌های وسایل نقلیه الکتریکی، توربین‌های بادی و پنل‌های خورشیدی هستند. همچنین این فلزات در محصولات مختلف از کامپیوتر گرفته تا لوازم خانگی استفاده می‌شوند.

وزارت امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف از مشارکت معدنی کانادا و آمریکا کمک به تسریع سرمایه‌گذاری از سوی دولت‌ها و بخش خصوصی در فرصت‌های استراتژیک است. در عین حال انتطار می‌رود که این طرح‌ها از بالاترین استانداردهای زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی پیروی کنند.

صف‌آرایی در مقابل تولیدات معدنی چین
مقابله با تسلط چین در تولید مواد اولیه کلیدی مصرفی در تولید تجهیزات انرژی پاک، از مهم‌ترین دلایل همکاری آمریکا و کانادا برای تقویت زنجیره‌های تامین منطقه‌ای است.

جاناتان ویلکینسون، وزیر منابع طبیعی کانادا، در یک مصاحبه تلفنی گفت: مواد معدنی اصلی در گسترش انرژی‌های پاک، یک فرصت اقتصادی مناسب برای کانادایی است که اگر از آن به درستی استفاده شود، تبدیل به فرصتی برای آیندگان نیز می‌شود.

ویلکینسون گفت: کانادا دارای ذخایر قابل توجهی از نیکل و کبالت است، در حالی که ایالات متحده آمریکا چنین ذخایری ندارد.

مشارکت امنیتی معدنی، علاوه بر کانادا و ایالات متحده، شامل استرالیا، فنلاند، فرانسه، آلمان، ژاپن، کره جنوبی، سوئد، بریتانیا و اتحادیه اروپا می‌شود.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

 

بازدید: 56

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید