امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408045
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۱۶
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

بدترین شرایط برای اقتصاد جهانی

رئیس صندوق بین المللی پول پیش از از آغاز مجمع جهانی اقتصاد در داووس گفت: اقتصاد جهانی با بزرگترین آزمون خود از زمان جنگ جهانی دوم روبرو شده است.

«کریستالینا جورجیوا» اظهار داشت که درگیری در اوکراین موجب شده است تا پیامدهای همه‌گیری کووید-19 تشدید شود و بحرانی را بر بحران دیگر در جهان بیفزاید و زندگی‌ها را ویران کند و رشد اقتصادی را کاهش دهد و تورم را بالا برود.

او هشدار داد: به این شرایط باید نوسانات شدید رو به افزایش در بازارهای مالی و ادامه تهدید تغییرات آب و هوایی را هم اظافه کرد که موجب شده است با باتلاق بالقوه ای از بلایا مواجه شویم.

رئیس صندوق بین‌المللی پول به تأثیر افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی بر خانوارها در سراسر جهان اشاره کرد و افزود این بحران مشکلات بزرگی را برای کشورهای آسیب‌پذیر با بدهی بالا ایجاد می‌کند زیرا آن ها نیازمند هستند تا راهکاری برای توانایی در بازپرداخت بدهی هم پیدا کنند.

Global economy in worst shape since WWII — IMF

جورجیوا از کشورهای ثروتمند خواست تا موانع تجاری را کاهش دهند، به کشورهایی که مشکل بدهی دارند کمک کنند و سیستم های پرداخت فرامرزی را بهبود بخشند.

هشدار صندوق بین‌المللی پول در بحبوحه ترس از رکود اقتصادی جهانی و با کاهش شدید تولید چین به دلیل تداوم محدودیت‌ های مربوط به همه گیری ویروس کرونا منتشر شده است.

در همین حین درست وقتی که اروپا و ایالات متحده نیز با بحران افزایش هزینه های زندگی دست و پنجه نرم می کنند، بازارهای نوظهور با کمبود مواد غذایی در نتیجه تحریم ها علیه روسیه، مواجه هستند. روسیه یکی از تامین کننده عمده کالا در جهان به شمار می رود.

 + 7
I_DONT_LIKE_IT - 2

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید