امروز: دوشنبه, ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 05 June 2023

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 407967
تاریخ انتشار: جمعه, ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۳۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

آغاز آلودگی‌ها در کرمانشاه/هوای ۳شهرستان استاندارد نیست

ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اظهار کرد: شاخص ساعتی کیفیت هوا تا ساعت ۱۵ جمعه در قصرشیرین عدد ۵۰۰ را نشان می‌دهد که بیانگر وضعیت بحران و خطرناک است و وضعیت رنگ قهوه‌ای در این شهرستان را نشان می‌دهد.

وی افزود: این شاخص در زمان مشابه عدد ۱۵۷ را برای شهرستان‌های سرپل‌ذهاب و گیلانغرب نشان می‌دهد که نشانگر وضعیت قرمز و هشدار ناسالمی هوا است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: شاخص ساعتی کیفیت هوا تا ساعت ۱۵ روز جمعه عدد ۸۵ برای شهرستان پاوه و عدد ۸۶ برای کرمانشاه را نشان می‌دهد که بیانگر وضعیت استاندارد است.

وی با بیان اینکه شاخص زیر ۱۰۰ نشانگر وضعیت استاندارد هوا است، گفت: این شاخص در شهرستان‌های کنگاور و اسلام‌آبادغرب به ترتیب اعداد ۶۰ و ۷۳ در وضعیت استاندارد را نمایش می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: به مبتلایان به بیماری‌های ریوی، قلبی، سالمندان و کودکان توصیه می‌شود تا حد امکان از منزل خارج نشوند و فعالیت‌های خود را در فضای باز به حداقل برسانند و در زمان آلودگی شیشه‌های خودرو را بالا نگهدارند و اگر بیماری زمینه‌ای تنفسی دارند و نشانه‌های از تنگی تنفس و سرفه بر طرف نشد با پزشک خود مشورت کنند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5494805/آغاز-آلودگی-ها-در-کرمانشاه-هوای-۳شهرستان-استاندارد-نیست
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید