امروز: یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - 03 July 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 407886
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۳۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

آئین نامه بازگشت دانشجویان پزشکی به کشور تدوین شد

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ابوالفضل باقری‌فرد، اظهار کرد: بیش از پنج هزار ایرانی در رشته پزشکی دانشگاه‌های جهان تحصیل می کنند از این رو وزارت بهداشت آیین‌نامه جدید بازگشت دانشجویان به کشور را تدوین کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بر اساس این آیین نامه تلاش می‌کنیم امکان ادامه تحصیل این دانشجویان در شهرهای نزدیک به محل سکونت آن را فراهم کنیم.

باقری فرد ادامه داد: با راه‌اندازی دانشکده‌های علوم پزشکی و آموزشی کردن بیمارستان‌ها در شهرهای واجد شرایط، امکان تحصیل این دانشجویان و سایر علاقمندان به تحصیل در رشته‌های پزشکی فراهم شود.

وی به کمبودهای درمانی گنبدکاووس اشاره کرد و گفت: همه چهار بیمارستان این شهر از امکان تبدیل به بیمارستان آموزشی برخوردارند که متاسفانه به دلایل مختلف این امر در گذشته محقق نشده است.

باقری‌فرد با بیان این نکته که گنبدکاووس ظرفیت راه‌اندازی دانشگاه علوم پزشکی را دارد، افزود: امیدواریم در آینده این طرح انجام شود ضمن اینکه این وزارتخانه نگاه خاصی به گنبدکاووس دارد و با توجه به تنوع اقوام و مرزی بودن آن و منطقه آزاد اینچه برون می‌توان دانشکده واحد بین الملل را نیز در آن راه‌اندازی کرد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5490350/آئین-نامه-بازگشت-دانشجویان-پزشکی-به-کشور-تدوین-شد
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید