امروز: یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - 03 July 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 407869
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۴۶
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

گرانی بی سابقه قیمت بنزین

قیمت ها روز به روز در حال افزایش و این افزایش باعث شده است تا پس از مدتها ثبات در بازار حامل های انرژی، هزینه سوخت در بسیاری از کشورهاا و ازجمله برای شهروندان آمریکایی شده است.

طبق داده های ارائه شده از سوی انجمن خودروی آمریکا (AAA)، قیمت بنزین در پمپ بنزین‌ها در سراسر ایالات متحده در روز جمعه به رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت رساند.

این انجمن قیمت ها را در بیش از ۶۰ هزار پمپ بنزین در سراسر کشور مورد بررسی قرار می دهد، اعلام کرد که میانگین هزینه خرده فروشی یک گالن بنزین (۳.۷۸۵ لیتر) به ۴.۴۳۲ دلار افزایش یافت.

طبق این گزارش، به طور سنتی بالاترین قیمت بنزین در ایالات متحده مربوط به ایالت کالیفرنیا است که رانندگان باید به طور متوسط ​​۵.۸۷۲ دلار برای هر گالن سوخت پرداخت کننند.

قیمت بنزین در ایالات متحده در طول هفته گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است. این افزایش در شرایطی صورت می‌گیرد که قیمت‌های جهانی نفت هم افزایش داشته و تلاش‌های کاخ سفید برای مقابله با این روند با شکست مواجه شده است.

بهای معاملات آتی نفت خام برنت روز گذشته با ۲.۳۵ درصد افزایش به بالاتر از ۱۰۹ دلار در هر بشکه رسید. شاخص نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) هم با حدود ۲.۵ درصد افزایش به ۱۰۸.۷۸ دلار در هر بشکه رسید.

مهمترین دلیل این افزایش قیمت آن است که ذخایر جهانی سوخت با بازگشت تقاضا به سطح قبل از همه‌گیری کووید-۱۹ کاهش یافته است، اما تولید هنوز نتوانسته است خود را به آن سطح برساند. از سوی دیگر بحران اوکراین هم آمریکا را وادار کرده است تا نفت روسیه را تحریم کند؛ ضمن آنکه اظهارات مشابهی را هم در اتحادیه اروپا و انگلیس برانگیخت.

تحریم روسیه به عنوان سومین تولیدکننده نفت و دومین صادرکننده بزرگ نفت جهان موجب نوسان های بسیاری در بازار انرزی جهان شده است.

تحریریه+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید