امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 406981
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۶ فروردين ۱۴۰۱ ۰۷:۴۴

آتش بازی یمنی ها روی سر آرامکو ی سعودی ها/ تاسیسات آرامکو کلا نابود شد!

به گزارش هشدارنیوز ؛ رسانه‌های عربی از تداوم آتش‌سوزی در تأسیسات نفتی آرامکو واقع در جده بعد از عملیات نیروهای یمنی در عمق خاک عربستان سعودی خبر دادند.

رسانه‌های سعودی بامداد شنبه تصاویر جدیدی را از پیامد عملیات هوایی نیروهای یمنی در عمق خاک عربستان سعودی منتشر کردند که در آن آتش‌سوزی گسترده‌ای در تأسیسات نفتی آرامکو در جده مشاهده می‌شود.

شبکه الحدث با انتشار تصاویری زنده از پالایشگاه آرامکو در جده، گزارش داد که شعله‌های گسترده‌ای در این تأسیسات زبانه می‌کشد و دود غلیظ سیاه تمام منطقه را دربرگرفته است.

همزمان نیز برخی منابع از جلسه «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی با فرماندهان نظامی ارشد این کشور خبر می‌دهند.

الحدث در ادامه به نقل از مسئولان سعودی گزارش داد که وزش باد در جده باعث گسترش شعله‌های تأسیسات نفتی آرامکو شده و عملیات اطفای حریق هنوز در مراحل ابتدایی است.

رسانه‌های عربی نیز گزارش دادند پس از هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی در عمق عربستان توسط نیروهای یمنی، سطح هشدار و آماده‌باش در امارات عربی متحده نیز افزایش یافته است.

«ضیف‌الله الشامی» وزیر اطلاع‌رسانی دولت یمن هم خطاب به عربستان سعودی گفت: «شعله‌های آتش [در آرامکو] نشانه محاصره مردم یمن است و تا زمانی که محاصره رفع نشود، تمام دولت‌ها هم نمی‌توانند آن را خاموش کنند».

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز نوشت: «مخازن نفتی که در جده هدف قرار گرفتند، بیش از یک چهارم از ذخایر سوخت سعودی را در خود جای داده بودند».

پیش از این، منابع مطلع به شبکه «المیادین» خبر دادند که اطلاعاتی مبنی بر سوختن کامل تاسیسات آرامکو در جده و وقوع آتش سوزی به شکلی بی‌سابقه در دست است.


"فیلم/ یک"

"فیلم/ دو"

یمن: حملات بیشتری انجام خواهیم داد
یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن: عملیات امروز پاسخی به تداوم محاصره و آغاز هشتمین سال ایستادگی در برابر تجاوزات است.

نیروهای یمنی در گسترش عملیات‌های نظامی خود تا توقف حملات و رفع محاصره تردید نخواهند کرد.

ائتلاف متجاوز نشان داد که چه کسی حق است و چه کسی باطل
سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله یمن شامگاه امروز جمعه به مناسبت روز ملی ایستادگی در این کشور سخنرانی کرد و این روز را در راستای یادآوری مسئولیتها و وظایف قلمداد کرد.

شبکه خبری المیادین به نقل از الحوثی گزارش داد، تجاوز به یمن، هیچ توجیه مشروعی ندارد و «اعلام تجاوز به یمن از واشنگتن به این سبب بود تا نشان دهد که [آمریکا] ناظر و مهندس این تجاوز است».

وی با بیان اینکه ائتلاف متجاوز نشان داده است که چه کسی، حق است و چه کسی باطل، خاطر نشان کرد، آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس، مهندسان تجاوز به یمن هستند.

رهبر انصارالله با اشاره به اینکه مشارکت انگلیس در حمله به یمن، برجسته و واضح است، تصریح کرد: «عربستان و امارات، مجریات حمله هستند و سایر اعضای ائتلاف نیز در ازای پول، اجیر شده‌اند».

سید عبدالملک با تأکید بر اینکه رفتار جنایتکارانه، شاخصه اصلی این حملات بوده است، ادامه داد: «موضع انسانی و اخلاق، متعلق به گرههای محور مقاومت، آزادگان امت اسلام بود، ولی از آغاز این تجاوز، شاهد سکوت بین‌المللی بودیم».


ائتلاف سعودی، منابع ملی یمن را غارت کرد
وی با بیان اینکه در کنار سکوت جهانی در قبال جنایات در یمن، برخی حتی این کشتارها را تبریک می‌گفتند؛ چرا که «ائتلاف، ملت یمن را در هر جا و مکانی هدف قرار داد و زیرساختها را نیز بمباران کرد» گفت: «ائتلاف متجاوز بیش از ۲۷ تریلیون و ۸۵۰ میلیارد ریال از منابع یمن را غارت کرد».

رهبر انصارالله، با اشاره به اینکه ائتلاف متجاوز به هر نحوی تلاش کرد که به ملت یمن، آسیب وارد کند، جنگ اقتصادی علیه یمن را بسیار شدید دانست و نخستین عنوان آن را «غارت منابع ملی» توصیف کرد.

الحوثی تصریح کرد: «ائتلاف متجاوز در تلاش بود که بر سازه‌های نفتی، بندرگاهها و منابع ملی به صورت کامل، مسلط شود. این ائتلاف، درآمدهای منابع نفتی یمن را غارت و ملتها را از این منابع محروم می‌کند».

هدف ائتلاف متجاوز، تسلیم کردن ملت یمن است
وی ضمن انتقاد از محاصره یمن و جنگ اقتصادی علیه این کشور، گفت: «هدف ائتلاف متجاوز از محاصره، شکنجه و تسلیم کردن ملت است... این ائتلاف حتی، تلاش کرد که مانع از ورود زمینی فرآورده‌های نفتی شود».

رهبر انصارالله با بیان اینکه، توحش و جنایت علیه ملت یمن با هدف فروپاشی و تسلیم کامل آن صورت می‌گیرد، تصریح کرد، کشورهای ائتلاف متجاوز قصد داشتند ملت یمن را آواره کنند، ولی انسجام ملی در برابر این ائتلاف، بهترین گواه قدرت، اراده و اطمینان به خداست.

الحوثی با تأکید بر اینکه ملت یمن، دشمن خود را به خوبی می‌شناسد و به همین دلیل، واکنش آگاهانه‌ای دارد، خاطر نشان کرد، ائتلاف متجاوز نیز شکست خود را در واکنش ملت آگاه یمن می‌داند.

ساخت تجهیزات نظامی در یمن، یومی است
وی با بیان اینکه عملیات نیروهای مسلح یمن در جبهه‌های مختلف، به بیش از 66 هزار عملیات رسیده است، از ساخت تجهیزات جنگی خبر داد و تصریح کرد، عملیات ساخت این تجهیزات از موشک «الصرخه» آغاز شد و همچنان این مسیر ادامه دارد.

رهبر انصارالله با اشاره اینکه ساخت تجهیزات نظامی در یمن، یومی است و دشمنان نیز این مسئله را می‌داند، گفت: «کشور ما استوار و سازنده است و تجهیزات جنگی خود را می‌سازد و به سمت ساخت ابزارهای غیر نظامی نیز حرکت می‌کند. همین مسئله باعث خشم ائتلاف شده است».

الحوثی با تأکید بر اینکه ساخت پهپاد دور برد نیز ادامه دارد و باعث نگرانی دشمنان خواهد شد، تأکید کرد، ساخت پهپاد و موشک با توجه به محاصره و شرایط دشوار، از نقطه صفر آغاز شد.

وی با بیان اینکه، تسلیم شد یک گزینه فاجعه‌بار است و عواقب وخیمی به همراه دارد، گفت: «با مشکلات اقتصادی و نظامی روبرو هستیم، ولی ما مشکلات را به فرصت تبدیل می‌کنیم. ائتلاف نیز شکست خورده است.

غرب در بحران اوکراین رسوا شد
رهبر انصارالله به بحران کشورهای غربی پرداخت و تأکید کرد: «پس از 50 سال، جنگ به اروپا بازگشت. رخدادهای اخیر، استانداردهای دوگانه غرب را رسوا کرد».

الحوثی با بیان اینکه موضع یمن همچنان حمایت از مسئله فلسطین است، از تمامی کسانی که از مردم یمن حمایت کردند، قدردانی کرد و از کشورهای متجاوز خواست که به اشغالگری خود پایان دهند و تجاوز را متوقف کنند.

وی با اشاره به اینکه، توقف حملات، رفع محاصره و پایان بخشیدن به اشغالگر، راهکار ائتلاف متجاوز برای خروج از بحران است، در پایان خاطر نشان کرد: «در سال هشتم [جنگ]، با موشکهای بالستیک و پهپادهای دوربرد خود خواهیم آمد».

این در حالی است که سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه امروز جمعه از انجام علیات سوم «شکست محاصره» علیه عربستان سعودی خبر داد.

سریع تأکید کرد، انجام این عملیات، پاسخی به تداوم محاصره و آغاز هشتمین سال ایستادگی در برابر تجاوزات ائتلاف سعودی-اماراتی است. وی گفت که در جریان عملیات امروز نیروهای یمنی، شرکت آرامکو در جده و چندین مرکز مهم در ریاض هدف حملات موشکهای بالدار قرار گرفت.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید: 405

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید