امروز: دوشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 16 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405762
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰ ۰۱:۳۰

پناه رزمندگان ما در جبهه‌ها حضرت زهرا (س) بود

هشدارنیوز محمدباقر قالیباف صبح امروز (پنج‌شنبه) مراسم تشییع ۱۵۰ شهید گمنام دفاع مقدس گفت: همه رزمندگان، جانبازان و آزادگان یادشان است که باور همه ما و شهدای دوران دفاع مقدس این بود، هر وقت آتش دشمن سنگین می‌شد، عرصه بر همه تنگ می‌شد و راهی پیش روی نبود همه به عشق حضرت زهرا (س) مقاومت می‌کردند و از موانع عبور می‌کردند و پناه همه رزمندگان حضرت زهرا (س) بود.

وی افزود: امروز جمع شده‌ایم که گواهی دهیم همه تاریخ حریت و آزادگی که این شهدای عزیز ما هستند، شمع وجود این محفل و این کشور هستند.

رئیس مجلس تصریح کرد: امروز این شهدای عزیز و این شهدایی که نماد شهدای تاریخ اسلام و تاریخ مبارزه این سرزمین عزیز ایران ما هستند، بستر انقلاب اسلامی، لاله‌هایی بر پیشانی عزت و افتخار ایران عزیز ما هستند، و ما باید ق دانسته و بدانیم شهدای عزیز ما پیام‌آور کربلای ایران ما هستند.

قالیباف ادامه با بیان اینکه امروز این مکان مقدس و جمع این شهدای عزیز می‌گویم که امروز یک بزنگاه مهم و یک عبرتگاه بی‌نظیر برای ما مسئولانی است که مسند قت و مسئولیت هستیم، اظهار کرد: ما باید بدانیم که این شهدای عزیز و گرانق ما از همه جان، آبرو و خون خود گذشته، دنیا را پس زدند و جان خود را کف دست گرفتند و میدان حاضر شدند و برای اسلام و انقلاب و ایران عزیزمان جان خود را دادند و تقدیم کردند.

وی ادامه داد: امروز ما هستیم که باید برای این ملت عزیز، ملتی که هر زمان که انقلاب، نظام و ایران عزیز به حضور آن‌ها هر عرصه‌ای نیاز داشت، به میدان آمده و ایستادند، وظیفه داریم تلاش کنیم مسیر، معبر و راهی را که شهدا و شهید سلیمانی عزیز ما و امام (ره) با منطق خداباوری و مردم‌باوری ایجاد کردند، طی کنیم؛ امروز این پرچم و مسئولیت به دوش ما است.

رئیس مجلس همچنین با تأکید بر اینکه ما حق نداریم با مرزبندی‌های خودساخته بین مردم و جامعه اختلاف انگیزی کنیم، اظهار کرد: امروز همه یک وظیفه داریم، آن اینکه مسیر حل مشکل مردم عزیز گام برداریم. امروز کسی انقلابی است که با منطق امامِ شهدا و شهدا و اطاعت از ولایت و بیعت با ولایت کنار شهدای عزیز، گره از کار مردم باز کند و کارآمدی دین اداره جامعه را به اثبات برساند که غیر این صورت نه مسیر شهدا را رفته و نه مسیر امام شهدا و نه می‌تواند بگوید خدمتگزار مردم و تابع ولایت است.

قالیباف ادامه با بیان اینکه امروز میزان، میزان کار و اثبات کارآمدی دین اداره جامعه و خدمت به مردم عزیز است، یادآور شد: امروز هر چند که می‌گوئیم شهدای گمنام، اما آن‌ها هرگز گمنام نیستند و همه باورهای آن‌ها تار و پود یکایک جوانان کشور رخنه کرده است و نشان شهدای عزیز بر جان، دل و ضمیر جوانان کشور نشسته است.

وی با بیان اینکه این مسیر، مسیر الهی و برخاسته از فرهنگ اهل بیت (ع) و قرآن و منطبق بر سنت‌های الهی و مردم‌مداری و با مردم زندگی کردن است، افزود: این‌ها نشان از مکتب و منطق امام (ره) است و این باور را داریم که سنت‌های الهی هرگز تبدیل و جابجا نمی‌شوند و قانون‌هایی نیستند که به دست انسان‌ها نوشته شده باشد و قابل باطل شدن باشد.

رئیس قوه مقننه همچنین با بیان اینکه سنت‌های الهی که شهدا، ملت و امام شهدا انتخاب کردند فرهنگی ماندنی و مسیر موفقیت ما بوده و ما این مسیر تلاش می‌کنیم که این وعده خدا است، گفت: خداوند این وعده را به مؤمنان داده که حق آن‌ها پیروزی است. اگر امروز برخی گره‌ها مانده و دچار مشکل هستیم، مطمئن باشید دلیل اصلی آن این است که از مسیر منطق شهدا و امام شهدا فاصله گرفته‌ایم و اگر این مسیر حرکت کرده و تلاش خود را به کار بگیریم بدون شک وعده الهی موفقیت و پیروزی است.

قالیباف افزود: امروز دنیا و بشریت شرایطی قرار گرفته که با آگاهی و دانش، با سرعتی که ساعت و دقیقه آن حرف اول را می‌زند حال پیشرفت است و حرکت می‌کند؛ پس باید جوانان انقلابی و مسئولان این کشور با هم تلاش و با تکیه بر آگاهی و دانش و علم و تکیه بر مدیریت ست و صحیح اقدام کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: اگر شهدا موفقیت پیدا کردند و امروز عظمت انقلاب اسلامی و آزادگی را می‌بینیم، همه نعمت‌های بزرگی است که کشور است. اگر امنیت را می‌بینیم، این امنیت با مدیریت صحیح، آگاهی، دانش و تحول و البته مبتنی بر سنت‌های الهی متکی است. وظیفه ما است که این مسیر را با تلاش و مدیریت کارآمد و تکیه بر فرهنگ اهل بیت و فرصت دادن به مردم ادامه دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه اظهار کرد: اگر امام این مردم را صحنه نداشت، انقلاب و دفاع مقدس به پیروزی نمی‌رسید؛ هر عرصه‌ای موفق شدیم، زمانی بوده که مردم حضور داشته‌اند و هر کجا عدم موفقیت بوده است جایی بوده که ما مسئولان، فرصت را برای مردم و پیشقراولان مردم که جوانان این کشور هستند، تأمین نکرده‌ایم.

قالیباف همچنین با تأکید بر اینکه شرایطی که امروز آن قرار گرفته‌ایم و فرصت کم‌نظیری فراهم شده، ما مسئولان باید از ارواح طیبه همه شهدا و از توان عظیم مردم عزیز به ویژه جوانان کمک بگیریم افزود: باید با هماهنگی و همدلی که منجر به هم‌افزایی و نتیجه آن حل مشکلات مردم جامعه می‌شود حرکت کنیم؛ آن هماهنگی و همدلی زمانی ارزش دارد که نتیجه آن زندگی مردم مشهود باشد.

وی ادامه داد: این شهدا که معبرهای مین و عبور از رودخانه‌های خروشان و ارتفاعات سرد پر از برف و یخ مجاهدت کردند، زمانی از ما راضی هستند و ما می‌توانیم مدعی باشیم که تمام وقت و زندگی خود را مسیر شهدای عزیز طی کرده‌ایم که نتیجه مجاهدت‌های خود را زندگی مردم ببینیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به تشییع پیکر ۲۵۰ شهید گمنام ۲۴ استان کشور تصریح کرد: این روز عزیز و سالگرد روزی که دو سال قبل چنین ساعتی پیکر شهید سلیمانی جمع ما بود، از خداوند می‌خواهیم و همه حق هم دعا کنیم که خدا این توفیق را به ما بدهد که منطق امام، شهدا و سنت‌های الهی و تبعیت از ولی‌فقیه را پیش ببریم و دعا کنیم خدمتگزاران صادقی برای مردم با اخلاص و متدین و صبور باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی پایان با ادای احترام به همه خانواده شهدا، جانبازان، رزمندگان و آزادگان که همه وجود خود را برای اسلام و انقلاب گذاشتند، خاطرنشان کرد: ود می‌فرستم به روح پر فتوح همه شهدا و پان و ماان شهدایی که امروز جمع ما نیستند و همه آزادگان و رزمندگان و از خداوند بزرگ می‌خواهیم که ما را یک لحظه به خودمان وا نگذاشته و توفیق بندگی و خدمت و تداوم راه شهدا را سایه ولایت به ما بدهد که فردای قیامت مدیون شهدا و امام شهدا نباشیم و امروز هم شرمنده شما ملت عزیز و قهرمان ایران نباشیم.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5393476/پناه-رزمندگان-ما-در-جبهه-ها-حضرت-زهرا-س-بود
بازدید: 48

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید