امروز: دوشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 16 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405717
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ دی ۱۴۰۰ ۰۴:۳۰

جلسه فوری برای فوتبال در مجلس شورای اسلامی

هشدارنیوز فاسیون فوتبال ایران که خود را برای حضور «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا یکی از بازی‌های تیم ملی ایران مقابل عراق و امارات آماده می‌کند، همچنان با مشکل تائید اساسنامه خود روبرو است.

فیفا که طی نامه‌های رسمی ماه‌های اخیر خواستار تصویب اساسنامه فاسیون فوتبال به عنوان نهادی مستقل و غیردولتی شده، همچنان منتظر پاسخ فاسیون این زمینه است.

فاسیون فوتبال که این روزها با حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا مواجه شده است، جلسات متعدد مدیرانش با حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، از اهمیت تصویب اساسنامه فاسیون فوتبال خبر داده و از وی خواستند تا قبل از اتمام ضرب‌الاجل فیفا، این موضوع را از طریق مجلس شورای اسلامی پیگیری کند.

سجادی که انتظار نداشت دولت حسن روحانی موضوع تصویب اساسنامه به مجلس کشیده شود، پس از رایزنی از اعضای هیات دولت، به سراغ محمدباقر رئیس مجلس شورای اسلامی رفت تا او را از وضعیت اضطراری برای فوتبال ایران آگاه کند.

قالیباف روز گذشته با آگاهی از حضور جیانی اینفانتینو اواسط بهمن ماه تهران، دستور ویژه داد تا پرونده مربوط به اساسنامه فاسیون فوتبال دستور کار کمیسیون‌های مربوطه مجلس قرار گیرد.

از این‌رو حسن کامرانی‌فر دبیر کل فاسیون و بخش حقوقی این نهاد به همراه حمید سجادی امروز به مجلس می‌روند تا جلسه کمیسیون فرهنگی شرکت کرده و نمایندگان مجلس را جریان مربوط به جزئیات اساسنامه قرار دهند.

مجلس شورای اسلامی قصد دارد ظرف مدت دو هفته بررسی روند تصویب اساسنامه فاسیون فوتبال را به اتمام برساند تا با حضور اینفانتینو تهران و احتمال برگزاری جشن صعود تیم ملی به جام‌جهانی قطر، خیال طرفداران فوتبال کشور را از این حیث راحت کند.

به گزارش مهر، تیم ملی فوتبال ایران هفتم و دوازدهم بهمن ماه به ترتیب مقابل عراق و امارات ورزشگاه آزادی بازی می‌کند. رئیس فیفا به بهانه تماشای یکی از این دیدارها به تهران سفر می‌کند تا موضوع مربوط به تصویب اساسنامه و همچنین ورود بانوان به ورزشگاه‌های فوتبال را از نزدیک بررسی کند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5396925/جلسه-فوری-برای-فوتبال-در-مجلس-شورای-اسلامی
بازدید: 74

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید