امروز: دوشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 16 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405690
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۶ دی ۱۴۰۰ ۲۰:۲۷
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

کره شمالی علناً رئیس دفاع خود را اعدام کرد!

به گزارش هشدارنیوز به نقل از سی ان ان ؛ بر اساس گزارش های روز سه شنبه کره جنوبی، کره شمالی وزیر دفاع این کشور را پس از اینکه رژیم او را به خیانت متهم کرد، در ملاء عام اعدام کرد.

سرویس اطلاعاتی کره جنوبی (NIS) در یک جلسه غیرعلنی به نمایندگان پارلمان گفته است که هیون یونگ چول در یک مدرسه نظامی در مقابل دیدگان صدها نفر در پیونگ یانگ بر اثر شلیک یک تفنگ ضد هوایی کشته شد.

به گفته کیم گوانگ لیم، رئیس کمیته اطلاعات مجلس ملی و یکی از نمایندگان حزب سانوری ، هیون اعدام شد زیرا او نسبت به رهبر کیم جونگ اون ابراز نارضایتی کرد و در چندین نوبت از دستورات کیم پیروی نکرد.

با این حال، روز جمعه، یکی از مقامات NIS کره جنوبی به سی ان ان گفت که اگرچه آژانس مطمئن است که هیون "پاکسازی" شده است، اما تایید نکرده است که آیا او اعدام شده است یا خیر.
به دلیل کنترل شدید کره شمالی بر اطلاعات ورودی و خروجی از این کشور، تأیید مستقل این گزارش ها غیرممکن است.

چه چیزی منجر به اعدام شد؟

زمان اعدام ادعایی هیون نامشخص است. گزارش ها حاکی از کشته شدن او "حدود 30 آوریل" است. آخرین حضور هیون در رسانه های دولتی کره شمالی در روز چهارشنبه، 29 آوریل بود، زمانی که گزارش شد او در اجرای گروه مورانبونگ در کاخ فرهنگ مردم، در اوایل همان هفته شرکت کرده است.

کیم گوانگ لیم، نماینده مجلس گفت که آژانس جاسوسی کره جنوبی گفته است که هیون بدون محاکمه ظرف دو تا سه روز پس از دستگیری اعدام شده است. اگر تاریخ ها درست باشد، آنها نشان می دهند که مرگ هیون سریع و قاطع بوده است.
ماه گذشته، هیون رهبری یک هیئت کره شمالی را برای سمیناری درباره امنیت جهانی در مسکو بر عهد داشت.

گفته می‌شود که هیچ حادثه‌ای منجر به دستگیری و اعدام هیون نشده است، اگرچه کیم گوانگ لیم گفت، همراه با بی‌توجهی عمومی به انجام وظیفه، هیون در جلسه‌ای که کیم جونگ اون ترتیب داده بود، در حال تکان دادن سر دیده شد.

سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی گفت که دولت این اعدام را نمایش دیگری از "سیاست ترس" در کره شمالی می داند.

لیم بیونگ چئول گفت: «دولت ما معتقد است که پاکسازی مخالفین با ایجاد فضای ترس، استحکام تنها رهبری یکپارچه کیم جونگ اون را تثبیت می کند.

هیون کی بود؟

هیون یکی از وفاداران قدیمی خانواده کیم بود که سال ها تحت رهبری رهبر سابق کره شمالی، کیم جونگ ایل، به عنوان یک مقام عالی رتبه نظامی کار کرد.

کار او پس از انتقال قدرت به کیم جوان پس از مرگ پدرش در سال 2011 ادامه یافت.

چارلز آرمسترانگ، استاد مطالعات کره ای در دانشگاه کلمبیا، گفت: "این یک چالش بزرگی بود. او یک بازمانده بود."

او از رژیم پدر کیم جونگ اون بود. او دوران گذار را پشت سر گذاشت. او یک نظامی بسیار برجسته بود.

بر اساس بیوگرافی منتشر شده در وبلاگ دیده بان رهبری کره شمالی ، فعالیت سیاسی هیون در سال 2009 آغاز شد، زمانی که او به دوازدهمین مجلس عالی خلق انتخاب شد.

او به عنوان یک ژنرال چهار ستاره در سپتامبر 2010 به عضویت کمیته مرکزی حزب کارگران انتخاب شد. کمیته مرکزی گروهی متشکل از حدود 300 مقام بلندپایه است که اعضای تیم رهبری ارشد کره شمالی را که کشور را تحت مدیریت خود اداره می کنند، انتخاب می کند.

دیده بان رهبری کره شمالی گفت که هیون از ژوئیه 2012 تا می 2013 به عنوان رئیس ستاد کل ارتش خلق کره قبل از ارتقاء از سرهنگ به ژنرال خدمت می کرد.

در طول سال 2014، هیون دوباره به کمیسیون دفاع ملی (NDC) ارتقا یافت، که به عنوان یک ارگان عالی ایالت توصیف می شود که بر وزارت نیروهای مسلح مردمی و وزارت امنیت مردم اختیار دارد.

آرمسترانگ گفت: "او کسی بود که تصور می شد در مسئولیت بالایی در رژیم باقی می ماند. بنابراین این نوع تزلزل، به خصوص اگر اعدام شده باشد، یک چرخش قابل توجه از وقایع امنیتی در کره شمالی است."

حکومت از طریق ایجاد ترس

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون متهم شده است که تا کنون در سال جاری دستور اعدام 15 مقام ارشد را صادر کرده است. با این حال، در سفر نادرخبرنگار CNN به پیونگ یانگ در هفته گذشته، یک مقام ارشد این اتهام را رد کرد و آن را "تهمت بدخواهانه" خواند.

پارک یونگ چول، معاون مؤسسه تحقیقات اتحاد ملی کره شمالی در این باره، گفت: « این دروغ به خصوص به این دلیل است که آنها سعی کردند بیانیه ادعایی آگوست را به نام رهبر ما، مارشال کیم جونگ اون مرتبط کنند.

با این حال وی با ادعای اینکه اعدام برای جنایات خیانت یا خرابکاری صورت می گیرد، گفت: اینکه هر کشوری به دنبال عناصر متخاصم برود و آنها را مجازات و اعدام کند بسیار عادی است.

در دسامبر 2013، خبرگزاری کره شمالی KCNA تایید کرد که عموی کیم، جانگ سونگ تاک به دلیل تلاش برای سرنگونی دولت اعدام شده است. در این گزارش جانگ به عنوان "فضای انسانی نفرت انگیز" و "بدتر از سگ" توصیف شده است.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید