امروز: شنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 21 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405677
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۶ دی ۱۴۰۰ ۰۸:۳۹
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

۲۶ دی؛ شاه رفت/ جزئیات ثروت افسانه‌ای که شاه و فرح از ایران غارت کردند +فیلم

به گزارش هشدارنیوز ؛ بیش از یک سال است که جهان نيوز در سلسله گزارش‌هایی با عنوان «گردش در تاریخ یک خاندان منحوس» با استفاده از اسناد معتبر و خاطرات نقل شده از خود خاندان پهلوی و نزدیکان شاه به بررسی ابعاد فساد در خاندان پهلوی پرداخته است.

حال به مناسبت سالروز فرار شاه از ایران (۲۶ دی‌ماه ۱۳۵۷) مروری کوتاه خواهیم داشت بر سرنوشت ثروت هنگفتی که خاندان پهلوی با غارت اموال ایرانیان اندوخته بودند و هنگام خروج از ایران، بخشی از این ثروت را از کشور خارج کردند.

متاسفانه در چند سال گذشته رسانه‌های معاند غربی و برخی از افراد وابسته به خاندان پهلوی، تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا با استفاده از تحریفات گسترده چهره‌ای غیر واقعی و تطهیر شده از دوران حکومت پهلوی نشان دهند و همواره این خاندان را دلسوز مردم ایران نشان دهند.

اما چطور می‌توان پذیرفت خاندانی که در تمام دوران سلطنتش به دنبال تصاحب منابع کشور و غارت ثروت مردم ایران بوده، دلسوز مردم این کشور باشد.

این خاندان حتی در آخرین لحظات حضور در کشور هم دست از غارت اموال مردم ایران برنداشتند. در شب بیست و شش دی ماه 1357 تالار ورودی کاخ نیاوران در تاریکی و سکوت بیننده صحنه نمایش غارتی بود که سلسله پهلوی از کشور به یغما می‌برد.

به دستور فرح، تعداد زیادی چمدان بزرگ آماده شده بود تا وسایلی داخل آن‌ها قرار داده شود. کارکنان دربار حیرت‌زده مانده بودند که این همه چمدان برای چیست؟ وسایل شخصی شاه و خانواده‌اش، که پیشتر از قصر خارج شده بود.

فرح دستور داده بود 384 عدد چمدان و صندوق بسته شود و یک تیم از افراد مورد تایید فرح جمع آوری و بسته بندی همه گونه عتیقه جواهرات و الماس‌های گران بها, ساعت‌های تمام طلا، تاج و نیم تاج‌های تمام زمرد را بر عهده داشتند. این گنجینه از جواهرات و عتیقه جات در جاهای امن کاخ نیاوران نگه داری می‌شد. فرح بر همه‌ی بسته بندی ها تقریبا" نظارت کامل داشت. بسته بندی و جمع آوری دلار های آمریکایی که از ماه ها قبل نقدا" جمع شده بودند توسط بخش مالی دربار انجام گردید.

البته حیف و میل منابع و ثروت ملی ایرانیان پس از سقوط این رژیم و فرار شاه به خارج از کشور هم ادامه یافت.

پس از فرار شاه به خارج از كشور، زمانی كه وی در كشورهای مختلف اقامت می‌كند و یكی پس از دیگری از سوی حاكمان آن كشورها اخراج می‌شود، هر یک از حاكمان این كشورها به ثروت غارت شده ملت ایران توسط شاه دستبرد می‌زنند و در این میان جواهرات و اشیاء گرانبهایی به تاراج می رود.

شاه حدود یکسال و نیم بعد از فرار از ایران زنده ماند و این ثروت غارت شده مردم ایران به همسر و فرزندانش به ارث رسید.

در این سالها ثروت افسانه‌ای که توسط خاندان پهلوی از ایران خارج شد، صرف زندگی لاکچری، تفریحات و خوشگذرانی خاندان پهلوی در اروپا و آمریکا شد.

حتی تصاویری که اخیراً از فرزندان رضا پهلوی در فضای مجازی منتشر شده، نشان می‌دهد که نوه های شاه مخلوع ایران همچون پدربزرگ خود در حال حیف و میل کردن این ثروت به غارت رفته از ملت ایران در آمریکا و کشورهای اروپایی هستند.

پیش از این جهان نيوز گزارشانی را پیرامون زندگی لاکچری، تفریحات و خوشگذرانی دختر رضا پهلوی (نوه شاه و فرح) منتشر کرده بود. حال کسانی که خود را دلسوز مردم ایران نشان می‌دهند و هر از چندگاهی با مردم ایران ابراز همدردی می‌کنند، باید پاسخ دهند که پس از چهل و سه سال از پایان سلطنت پهلوی هزینه این زندگی لاکچری در اروپا و آمریکا از کجا تامین می‌شود؟

"فیلم"+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید