امروز: دوشنبه, ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 05 June 2023

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405643
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۴ دی ۱۴۰۰ ۱۹:۳۸

وعده ها و عملکرد قالیباف و مجلس یازدهم

به گزارش هشدارنیوز ؛ لیست جریان اصولگرا که با وعده های حل مشکلات معیشتی و بهبود وضعیت اقتصادی بررسی و رفع موانع تولید تشکیل مجلسی کارآمد و توانمند، قوی، شفاف و ضد فساد ، عدالتخواه و در نهایت باز گرداندن قطار دولت حسن روحانی به ریل منافع مردم که داشت کشور رابه نابودی می کشاند توانست رای مردم را کسب و راهی مجلس یازدهم شوند.

تقویت وجه نظارتی ، نظارت بر نهاد‌ها و برخورد نظارتی و قانونی با تخلف نهاد‌ها و تحقیق و تفحص و در نتیجه مهمترین و مورد اقبال ترین شعار آنها شفافیت پارلمانی از طریق اصلاح آیین نامه داخلی مجلس به قصد شفافیت آرای نمایندگان بود که به صورت جدی برای مردم مطرح شد .

وعده آخری که مهمترین شعار نامزدهای لیست جبهه ائتلاف اصولگرایان بود و هر کجا که امکان جلب رای مردم را داشت با غرور و غیرتی انقلابی فریاد می زدند و می گفتند به محض رسیدن به مجلس ، پارلمان را پاک و شفاف خواهند نمود ، چرا که به درستی معتقد بودند تنها راه مقابله با فساد و رانت و تبعیض ، شفافیت مالی و عملکرد همه نهادها بخصوص نمایندگان مجلس میباشد .

تقویت مکانیسم داخلی مجلس با اصلاح آیین نامه داخلی و شفافیت آراء نمایندگان و شفافیت و نظارت علنی بر عملکرد نمایندگان از سوی هیئت نظارت بر نمایندگان اولویت اول شورای ائتلاف بود و در نتیجه اعتماد مردم به قاطبه این لیست در سراسر کشور جلب شد .

حالا نزدیک به 2 سال است که مجلس یازدهم فعالیت خود را شروع نموده و از انجایی که مردم پیگیر وعده های داده شده می باشند که وعده های معیشتی ، اشتغال ، مسکن و ازدواج جوانان چه شد؟!

شفافیت آراء نمایندگان که می گفتید مهم است و قطعا راه فساد و رانت و سوء استفاده ها را می بندد به کجا کشید؟!

به راحتی هیج نماینده ای حاضر به شفاف سازی و توضیح برای مردم نسبت به سر انجام این وعده ها نیست و ما که «هشدارنیوز» واقعا وقت گذاشتیم که ثابت کنیم این جماعت اهل عمل و مدیریت جهادی هستند امروز شرمنده مردم هستیم .

البته از حق نباید گذشت که این مجلس به هیج وجه قابل مقایسه با مجلس دهم به شدت ناکارآمد نیست که وکیل الدوله دولت روحانی به شمار می آمد و مروری به عملکرد ، فعالیت ، سفرهای استانی و حضور بین مردم و فهم و لمس مشکلات از نزدیک ، تشکیل جلسات کمیسیون ها و ماموریت به انها ازسوی رئیس مجلس یازدهم ، ورود به موضوعات مهم در ساعات غیر اداری و تعداد طرح ها و لایحه های عام المنفعه برای مردم در کمیسیون های مختلف ، موید این واقعیت است که این مجلس فعال تر و دلسوزتر از مجلس دهم اصلاح طلب است ، اما با همه اینها نمی توان حقایقی مانند عدم رسیدگی به طرح شفافیت آراء نمایندگان و عدم حضور در رسانه ها برای تبیین چرایی موضوع و یا روشنگری در باره برخی طرح هایی که موجب تشویش افکار از سوی برخی رسانه های مسئله دار شده بود را توجیه نمود .

مجموعه هشدارنیوز به عنوان رسانه ای مستقل اما حامی جریان جهادی و انقلابی با بیش از ده سال فعالیت ، نکاتی را گوشزد می نماید :


1_ بستن یک لیست متحد بین مدیران بی منت جهادی با کارنامه ای روشن و عملیاتی با جریانی موسوم به پایداری ها که صرقا یک جریان نظری و اعتقادی هستند و برای مردم ماهیت انها شناخته شده است ، از اول اشتباه راهبردی بود که نتیجه ان را با عدم هماهنگی در مجلس می توان فهم نمود.

2_ حضور افرادی غیر قابل اعتماد در لیست انتخاباتی مجلس که ابتداء به ساکن خود را از جریان مدیران جهادی بر شمرده و اعتماد بزرگان این جریان را جلب نموده با اینکه در حد و اندازه نمایندگی مجلس نبودند بعضا به مراتبِ بلند بالایی در قوه مقننه نائل شدند و بنده بارها نکاتی را به سروران عزیز نسبت به این معضل گوشزد نموده که متاسفانه مورد توجه و حساسیت قرار نگرفت و امروز شاهد تحرکات وسیعی از سوی این افراد ، برادران و باند مربوطه در عرصه های مختلف هستیم که بزودی برنامه ای در کلاب هشدارنیوز در کلاب هاوس برگزار خواهیم کرد.

3_ دوستان ونمایندگان عزیز جبهه انقلاب در مجلس یازدهم باید متوجه باشند که اگر سبب خدمت به مردم و رفع مشکلات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی مبتلا به نشوند ، دیگر عذری از سوی مردم پذیرفته نخواهد شد و همانگونه رهبر انقلاب در دیدار با مردم شریف قم فرمودند به وعده ها عمل کرده و اگر وعده ای زمین مانده است واضح و روشن دلائل آن را به مردم بازگو نمایید.
یعنی با مردم رو راست و باصداقت باشید.

4_ طرح شفافیت آراء نمایندگان را بدون فوت وقت و بدون هیج بهانه ای به صحن برده و ان را تصویب نمایید تا مردم حد اقل ، عمل به این وعده مهم را از سوی شما شاهد باشند.

5_ در رابطه با عدم تصویب این طرح ، رسانه ها و فعالین مسئله دار رسانه ای که خود مسبب فریب و گرفتاری مردم ایران هستند در عملیات روانی مشهودی ، بدون توجه به واقعیت های پیرامون عدم تصویب این طرح ، شروع به زدن و تخریب دکتر قالیباف رئیس مجلس نمودند که در تعارض با واقعیت موجود است .

دکتر قالیباف با توجه به اینکه در تمامی سخنرانی های خود در مجلس و در رسانه ها مختلف ، بخصوص رسانه ملی ، مدام خود را طرفدار تصویب این طرح معرفی نموده و حتی یک روز قبل از اینکه طرح شفافیت به صحن مجلس برود ، در توئیتی اعلام نمود رای من مثبت و نمایندگان حتما رای خواهند داد .

اما در صحن مجلس اتفاق دیگری افتاد و طرح رای نیاورد وهمانجا برگ رای قالیباف که رای مثبت به طرح بود رسانه ای شد و روز بعد از رای گیری دکتر قالیباف در رسانه ها ، بخصوص در توئیت خود تاکید نمود ایشان موافق طرح و رای وی مثبت بوده است.

اما طیق روال مسبوق ، رسانه های پروژه بگیر و تخریب کننده خواستند موضوع را عکس ان نشان داده و همه تقصیر ها را گردن دکتر قالیباف بیاندازند و شروع به تخریب دکتر قالیباف کردند که این امر دقیقا به نفع جریان مخالف طرح و رئیس مجلس بود و جالب ترین وجه این تخریبها این بود که رسانه های هجمه گر بر حسب ظاهر ، جریان پایداری مجلس را هم تحت شدید ترین تخریب های خود قرار داده بودند تا مردم متوجه تناقض آشکار پروژه بگیرهای رسانه ای جریان تزویر نشوند .

6_ نکته قابل توجه ، فعالیت بسیار زیاد مجلس یازدهم به ریاست دکتر قالیباف در 2 سال گذشته است ، بخصوص تصویب طرح ها ولایحه های بسیاری در زمینه های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی وعلمی و کشاورزی و .... که متاسفانه از سوی رسانه های مجلس در حالت مسکوت رها شده و نسبت به رسانه ای نمودن انها و اطلاع رسانی در جهت تنویر افکار عمومی انقعال مشاهده می شود که محل شبهه جدی است.

7_ آخرین نکته که با عنوان موضوع مشکوک عدم فعالیت گسترده رسانه های مربوط به مجلس در قبال فعالیت مجلس یازدهم است که در سطر فوق به آن اشاره شد ، گویا عامدانه در حال استند بای اطلاع رسانی تلاش نمایندگان مجلس به افکار عمومی هستند و اراده ای نسبت به این موضوع ندارند واین خود چالشی است که معلوم نیست دلیلش چیست و از کجا خط وربط می گیرد؟!

به هر حال انشاء الله هیئت رئیسه مجلس و شخص دکتر قالیباف به عنوان رئیس مجلس در رابطه با رسانه های مجلس و حضور قوی در اطلاع رسانی و شفاف سازی فعالیت ها و شبهات مطرح شده نسبت به اقدامات مجلس ، دستور و اقدامی عاجل نماید.+ 5
I_DONT_LIKE_IT - 2

بازدید: 2807

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید