امروز: شنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 21 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405620
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۰۰
دسته: بورس
پرینت
ایمیل

توضیحات فرابورس در خصوص دلایل حذف حجم مبنای بازار پایه‌ای‌ها

سرپرست فرابورس ایران توضیحاتی را در خصوص «حذف حجم مبنا»، «تغییرات در مواجهه با تخلفات معامله‌گران» و «عرضه‌های اولیه» ارائه کرد.


توضیحات فرابورس در خصوص دلایل حذف حجم مبنای بازار پایه‌ای‌ها

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی هشدار نیوزبه نقل از تسنیم، میثم فدایی در یک گفتگوی اینستاگرامی در توضیح حذف حجم مبنا عنوان کرد: در سهام شرکت های بازارپایه نمادهایی بودند که بیش از یک سال در صف فروش قفل بودند که بنا به عوامل مختلف بازاری، اقتصادی یا فاندامنتال نیازمند تعدیل قیمت بودند. بنابراین این طرح مطرح شد که حجم مبنا برای شرکت‌هایی که بیش از 20 روز در صف خرید یا فروش بودند حذف شود.

سرپرست فرابورس ایران اضافه کرد: با اجرای این طرح در حال حاضر بیش از 10 سهم از 25 سهم مشمول این قانون، متعادل شدند و در یک برهه ای صف فروش آنها طی هفت روز گذشته جمع شده است.

وی با اعلام خبر نامه‌نگاری با کارگزاران در خصوص احتمال تخلفات عنوان کرد: همچنین درباره تخلفات مکرر بازار طرح‌هایی را به هیئت مدیره پیشنهاد دادیم تا برخی تخلفات از جمله سفارش‌های تک‌سهمی که برای معامله‌گران آزاردهنده است و موجب اختلال روانی بازار می شود، با اخطار مواجه شوند.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: در صورت تخلف خود کارگزاران با آن برخورد خواهند کرد.

در ادامه این لایو سرپرست فرابورس عنوان کرد: سعی داریم طی ماه‌های آینده رویه‌های نظارتی ناظران فرابورس را تا حد امکان قانون‌مند کرده و به بازار اعلام کنیم.

وی با اعلام برنامه‌های پذیره‌نویسی فرابورس تا پایان سال گفت: در فرابورس ایران 4 شرکت بیمه ای طی ماه های گذشته پذیره‌نویسی شدند، یک شرکت پروژه به نام تجلی هم ثبت سرمایه شده و به زودی گشایش نماد خواهد شد. در حال حاضر هیچ پرونده‌ای برای پذیره‌نویسی نداریم.

وی همچنین خبر داد که تقویم عرضه اولیه‌ها طی هفته های آتی منتشر و هیچ عرضه‌ای بدون اینکه یک ماه قبل اطلاع‌رسانی عمومی شده باشد اتفاق نخواهد افتاد.

انتهای پیام/
+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2642823
بازدید: 98

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید