امروز: پنج شنبه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 404661
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۲۲:۳۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

سرمایه‌گذاران باید به سمت استقرار صنایع پاک هدایت شوند

به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، مهران فاطمی در جلسه شورای اداری استان یزد با بیان اینکه سند آمایش ملی و استانی نقشه راه استان است، اظهار داشت: تمام فعالیت‌های استان باید مبتنی بر سند آمایش اجرا شود.

وی بیان کرد: این سند به طور قطع نیاز به بازنگری در سه سطح دارد، یک سطح این است که مردم و نخبگان شهرستانی باید با تنظیم برش شهرستانی نظرات مردمی برای سند در نظر گرفته شود، در سطح دانشگاهی نیز نظرات کارشناسی در قالب کنفرانس از دانشگاهیان گرفته شود و همه نظرات در یک کمیته جمع‌بندی شده و اعمال شود.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: محور عقدا و مهریز بدترین وضعیت را از نظر آلایندگی در استان هستند بنابراین بارگذاری هر گونه صنعت آلاینده در این منطقه ممنوع است.

فاطمی تاکید کرد: مرجع رسیدگی به این موضوع محیط زیست است بنابراین از این به بعد صدور مجوز جدید ممنوع است و چه بسا بسیاری از مجوزها که هنوز پیشرفت فیزیکی قابل توجهی ندارند، باید متوقف شوند.

وی بیان کرد: لازم است بیش از ۳۰ صنعت پاک در حوزه‌های مختلف تعیین شود و در جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران استان پروژه‌های جدید و صنایع پاک را مستقر کنیم، اگر مجدد به سمت صنایع آلاینده در دیگر نقاط کشور و استان برویم مشکل را به جای دیگر استان منتقل کرده‌ایم

فاطمی اظهار داشت: باید سرمایه‌گذاران را به سمت صنایع پاک سوق بدهیم، اگر می‌خواهند کار کنند باید به بخش آی‌تی، خدمات، گردشگری و امثال این فعالیت‌ها هدایت شوند و برای آن کارهای مناسب و ترویجی انجام دهیم و اینکه صرفاً یکسری مجوز بی‌نام داشته باشیم، صحیح نیست.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5367678/سرمایه-گذاران-باید-به-سمت-استقرار-صنایع-پاک-هدایت-شوند
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید