امروز: پنج شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 19 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 404658
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۲۰:۳۰

سازها برای سیاسی ترین خداحافظی جهان نواختند

نگاه روزنامه‌های جهان امروز به سفر رییس جمهور فرانسه به کشورهای حوزه خلیج فارس، خداحافظی آنگلا مرکل از صدر اعظمی، سرنوشت نامعلوم پناهجویان گیر افتاده در مرزها و کشف یک سیاره جدید است.

، مهمترین عناوین خبری روزنامه‌های جهان در روز شنبه ـ ۱۳ آذر ماه ـ به روایت آلبرت کوچویی، بدین شرح است:
 

فرانسه پای بر دوبی نهاده!

سازها برای سیاسی ترین خداحافظی جهان نواختند


نگاه ویژه روزنامه اوموند، به دیدار امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، با امارات عربی، قطر و عربستان سعودی است؛ به گمان تحلیلگر فرانسوی، سه یار کلیدی. پاریس، پا بر زمین دوبی نهاده، مهم ترین قرارداد نظامی را امضا کرد؛ فروش هشتاد جت جنگی رافال به امارت عربی. قراردادی به ارزش ده ها میلیارد یورو. این هنوز آغاز سفر است. فرانسوی ها ضرب المثلی دارند که می گویند، در اروپا ساعت دارید، در آن سوی جهان وقت. سیزده سال مذاکره فرانسه، سرانجام ثمر داد. فروش جت جنگی فرانسوی به ارزش هفده میلیارد یورو.


سیاسی ترین خداحافظی

سازها برای سیاسی ترین خداحافظی جهان نواختند


آنگلا مرکل دست به سیاسی ترین خداحافظی زد. در سال ۲۰۰۵ گرهارد شرودر با آهنگ «راه من» از صدراعظمی، خداحافظی کرد و اکنون آنگلا مرکل، با اجرای ارکستر باندس ور و همان آهنگ، از صدارت آلمان خداحافظی کرد. البته آنگلا مرکل، تا تایید اولاف شولش، از سوی پارلمان آلمان، بر کرسی صدراعظمی، تکیه خواهد زد. آنگلا پنج هزار و هشتصد و شصت روز بر کرسی صدراعظمی آلمان ماند. ۹ روز کمتر از هلموت کهل با بیش ترین عمر صدارت اعظمی در آلمان از زمان پیدایی جمهوری فدرال آلمان در ۱۹۴۹. خداحافظی آنگلا مرکل در محوطه وزرات دفاع در برلین سر گرفت.


قربانیان مانده بر کاغذ

سازها برای سیاسی ترین خداحافظی جهان نواختند


ال پائیس روزنامه اسپانیایی نوشت: پناهجویان در گذر از کانال ماتش، با سی قربانی، باعث مشاجره میان فرانسه و انگلیس شدند. قایق هایی که پناهجویان را در گذر از آب های میان دو کشور، به کام مرگ می فرستند. هر یک انگشت اتهام را به سوی دیگری نشانه می رود و اکنون، کار به نامه نگاری میان پاریس و لندن کشیده شده است. قربانیان مانده بر کاغذ.


در حاشیه اخبار امروز می‌خوانیم:
 

کشف سیاره‌ای آهنین

سازها برای سیاسی ترین خداحافظی جهان نواختند


مجله علمی «سایش» نوشت: سیاره ای از گدازه و آهن در فضا دیده شد. سیاره ای عجیب که ستاره شناسان آن را سیاره «ماگما» یا ستگ آذرین می خوانند. سطح ستاره پر از گدازه است و وضعیت آن، همچنان رازآمیز مانده است. ستاره را تلسکوپ فضایی «تس» کشف کرده است. «ماگما» کوچک تر از زمین است. نام علمی آن سیاره فراستاره ای ۴۸۷۸ است که توسط یک گروه بین المللی شناخته شد. سیاره ای که کنجکاوی ستاره شناسان را در جهان سبب شده است.

انتهای پیام

 

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.isna.ir/news/1400091310089/سازها-برای-سیاسی-ترین-خداحافظی-جهان-نواختند
بازدید: 72

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید