امروز: پنج شنبه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 404653
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۰۰
دسته: بورس
پرینت
ایمیل

ماسک 1 میلیارد دلار دیگر از سهام تسلا را برای پرداخت مالیات فروخت

داده های سازمان‌های نظارتی نشان می‌دهد که ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت آمریکایی تسلا، بخش عمده دیگری از سهام این شرکت را به ارزش ۱.۰۱ میلیارد دلار برای پرداخت مالیات خود فروخته است.


ماسک ۱ میلیارد دلار دیگر از سهام تسلا را برای پرداخت مالیات فروخت

- اخبار اقتصادی -

به گزارش هشدار نیوزبه نقل از تسنیم به نقل از راشاتودی، داده های سازمان‌های نظارتی که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت آمریکایی تسلا، بخش عمده دیگری از سهام این شرکت را به ارزش 1.01 میلیارد دلار برای پرداخت مالیات خود فروخته است.

ثروتمندترین فرد جهان در آخرین اقدام برای استفاده از اختیارات خود، 934091 سهم دیگر از شرکت تسلا را فروخت و مجموع سهام خود را به 10.7 میلیون رساند که تقریباً نیمی از سهامی است که او وعده فروشش را داده بود.

اوایل ماه نوامبر، ماسک توییت کرد که اگر دنبال‌کنندگان حساب توییترش رای «بله» بدهند، 10 درصد از سهام تسلا را می‌فروشد، که آنها نیز این کار را کردند و فروش همراه با ولخرجی شروع شد.

کاهش ارزش سهام تسلا پس از پیشنهاد ماسک برای فروش سهم خود
خودروهای برقی تسلا از نظر قابلیت اطمینان در رتبه آخر قرار گرفتند

با این حال، ماسک با یک صورت حساب مالیاتی 15 میلیارد دلاری مواجه است و از آنجایی که حقوق یا پاداش نقدی از شرکت خود دریافت نمی کند، تنها می تواند با فروش سهام آن را پرداخت کند.

ماسک هنوز حدود 10 میلیون گزینه سهام تسلا را برای فروش قبل از انقضای آنها در آگوست سال آینده دارد، بنابراین احتمالاً فروش بیشتری در راه است.

سهام تسلا با انتشار اخبار مربوط به فروش توسط ایلان ماسک 1 درصد کاهش یافت و روز جمعه حدود 1085 دلار به ازای هر سهم معامله شد.

بر اساس این گزارش، از زمانی که ماسک در ماه گذشته شروع به فروش سهام خود کرد، آنها حدود 11 درصد از ارزش خود را دست داده‌اند.

انتهای پیام/
+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2619221
بازدید: 1098

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید