امروز: چهارشنبه, ۲۹ دی ۱۴۰۰ - 19 January 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 404644
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

پیش بینی میلیاردر معروف از احتمال بروز جنگ داخلی در آمریکا

پیش بینی میلیاردر معروف از احتمال بروز جنگ داخلی در آمریکا

به نقل از راشاتودی، ری دالیو، میلیاردر معروف آمریکایی تاکید کرد که "احتمال بسیار خطرناکی" وجود دارد که ایالات متحده طی 10 سال آینده به دلیل دو قطبی شدن شدید این کشور که در حال حاضر نیز مشاهده می‌شود، به سمت جنگ داخلی حرکت کند.

دالیو، موسس بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در جهان در کتاب جدید خود که در تاریخ 30 نوامبر منتشر شد، نوشت که احتمال چنین جنگی 30 درصد است چرا که قوانین حاکمیتی نادیده گرفته می شوند.

دالیو با اشاره به شش مرحله چرخه نظم و بی نظمی داخلی که به جنگ داخلی ختم می شود، ادعا می کند که ایالات متحده در حال حاضر در مرحله پنجم قرار دارد: شرایط بد مالی و درگیری شدید.

 

این میلیاردر آمریکایی می‌نویسد: به عنوان مثال، وقتی انتخابات (با رقابت) نزدیک برگزار می شود و بازنده ها به تصمیمات احترام می گذارند، واضح است که نظم رعایت می شود. وقتی بر سر قدرت می‌جنگند و آن را به چنگ می‌آورند، این به وضوح نشان‌دهنده خطر قابل‌توجه یک تغییر انقلابی با تمام بی‌نظمی همراهش است.

وی خاطرنشان کرد: مردم از جمله مقامات عالی رتبه آشکارا در صحت انتخابات اخیر تردید کرده و تمایل خود را برای مبارزه برای اعتقادات خود ابراز کرده اند.

دالیو همچنین به چندین مطالعه اشاره کرد که نشان دهنده شکاف فزاینده احساسی بین دو حزب سیاسی انی کشور است.

به گفته این ثروتمند آمریکایی، یک نظرسنجی اخیر نشان می دهد که 15 درصد از جمهوری‌خواهان و 20 درصد از دموکرات‌ها فکر می‌کنند که اگر اکثریت حزب سیاسی مخالف «فقط بمیرند» وضعیت کشور بهتر خواهد بود.

وی همچنین تاکید کرد که قانون اساسی «طولانی‌ترین و مورد تحسین‌برانگیزترین نظم داخلی» است که «احتمال رها کردن آن را کمتر می‌کند، اما اگر چنین شود مشکلات بیشتری ایجاد خواد شد.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2619261
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید