امروز: پنج شنبه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 404511
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۴
دسته: ورزشی
پرینت
ایمیل

تصمیم سرنوشت ساز گل محمدی برای دربی پرسپولیس مقابل استقلال

به گزارش هشدارنیوز ،در آستانه دربی ۹۷ هنوز مشخص نیست پرسپولیس قرار است با چه آرایشی مقابل حریف دیرینه اش به میدان برود

از روزهایی که علی پروین و ناصر حجازی تیمشان را برای دربی بزرگ پایتخت آماده می کردند این سوال در رسانه ها مطرح می شد که سورپرایز یا غافلگیری آن ها برای این بازی بزرگ چه خواهد بود و مربیان دو تیم قرار است چگونه رقیب را غافلگیر کنند.

موضوعی که تا امروز ادامه داشته و مهم ترین سوالی که در نشست های خبری پیش از این بازی مطرح می شود این است که "غافلگیری مربیان برای بازی با حریف چیست؟"

در این میان پرسپولیس اگرچه از نظر بازیکن و خصوصیات آن ها با توجه به چند پسته بودن شان این قابلیت را دارد تا در ارنج غافلگیری هایی را ایجاد کند اما غافلگیری بزرگ یحیی می تواند در سیستم تیمش باشد. این که پرسپولیس قرار است با آرایش دفاعی سه نفره بازی کند یا باز می خواهد با دفاع فلت مقابل اندیشه های فرهاد مجیدی قرار بگیرد که سیستم تیمش را شناخته و با سیستم ۲-۵-۳ مقابل سرخ ها صف آرایی خواهد کرد.

اما پرسپولیس اگر قرار باشد با دفاع ۴ نفره هم بازی کند معلوم نیست آرایش ۲-۴-۴ را برمیگزیند یا همچون بازی با صنعت نفت با سه مهاجم به میدان خواهد رفت.

در آرایشی که آل‌کثیر، عالیشاه و ترابی مهاجم هستند و چهار هافبک پشت سر آنها بازی می کنند و نفراتی مثل ترابی برخلاف وحید امیری یا احسان پهلوان مهاجم قلمداد می شوند.

گل محمدی تمایل زیادی دارد با این سیستم نوین که چلسی با آن بازی می‌کند، بازی هایش را ادامه دهد اما موضوع این است که آیا یحیی با توجه به حساسیت بازی با استقلال در دربی شنبه هم با همین آرایش تیمش را برای رویارویی با فرهاد مجیدی و تیمش تجهیز خواهد کرد یا باز هم به سیستم همیشگی و حتی دفاع سه نفره و ازدحام بازیکن در خط میانی و دفاع برخواهد گشت؟

به هر حال تجریه و همین طور مرور بازی های اخیر دو تیم نشان می دهد که چقدر مجیدی و گل محمدی در این بازی جانب احتیاط را پیشه کرده و تمام تلاششان را برای کسب پیروزی به کار خواهند گرفت.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید