امروز: سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - 28 September 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 402229
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۵۲
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

سعید محمد و استاندار ویژه سیستان و بلوچستان/رئیسی استارت ضد تبعیض را زد!

به گزارش هشدارنیوز ؛ از چندی قبل که آیت الله رئیسی در اقدامی قابل تحسین و راهبردی اعلام کرد که برای استان های خوزستان و سیستان و بلوچستان استاندار ویژه منصوب خواهد کرد، گمانه زنی های درباره گزینه های استانداری این دو استان مهم و محروم کشور آغاز شد.
 
به گزارش جهان نيوز، این گمانه زنی ها در حالی بود که حتی اخباری از استاندار شدن محسن رضایی در خوزستان با اختیارات ویژه در فضای مجازی مطرح شد.
 
در همین حال در حالیکه اخبار زیادی از عدم حضور سعید محمد در کابینه دولت رئیسی منتشر شده به نظر می رسد که او می تواند اصلی ترین گزینه برای استانداری سیستان و بلوچستان باشد.
 
به اعتقاد کارشناسان انتصاب استانداران ویژه در استان های همانند خوزستان و سیستان و بلوچستان که امکان حضور در هیات دولت را نیز خواهند داشت، امیدواری های زیادی را برای تحول عمرانی و اقتصادی مناطق محروم کشور ایجاد کرده است.
 
به اعتقاد کارشناسان، سعید محمد با توجه به سوابق خوب در عرصه سازندگی و اجرایی، می تواند منشا تحولات بزرگ اقتصادی و عمرانی در سیستان و بلوچستان شود.
 
لازم به ذکر است که سیستان و بلوچستان با توجه موقعیت جغرافیایی خاص و داشتن ظرفیت های بزرگی همچون بندر بزرگ و استراتژیک چابهار، ظرفیت ترانزیت بین المللی، معادن کم نظیر و همسایگی با دو بازار بزرگ پاکستان و افغانستان در صورت جهش عمرانی علاوه بر فاصله گرفتن از محرومیت های تاریخی، می تواند سبب تحولات بزرگ در حوزه اقتصادی شرق کشور نیز شود.
 


+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید