امروز: سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - 28 September 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 402142
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۰

اسماعیلی: اغلب جشنواره های سینمایی هویت و ثبات ندارند و باید برای همیشه تعطیل شوند/ جشنواره فجر، مقا

: نوید اسماعیلی کارگردان سینما در خصوص لزوم ادغام و یا انحلال جشنواره های خنثی و بودجه بربادده گفت: اغلب جشنواره های سینمایی هویت و ثبات ندارند و باید برای همیشه تعطیل شوند؛ مسئولان سینمایی در این سال ها بودجه های بیت المال را برای برگزاری جشنواره های بی هویت و بی بازده هدر دادند و سعی داشتند برای این رویدادها هویت پوشالی درست کنند که کاری بسیار اشتباه و نادرست است.

کارگردان فیلم سینمایی «طبقه یک و نیم» در گفتگو با خبرنگار افزود: از قدیم گفته اند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است! وقتی امروز شاهدیم که بخش اعظمی از اهالی شریف و نجیب سینما در بیکاری مطلق و فقر به سر می برند باید این بودجه ها را صرف بهبود زندگی و تأمین معیشت آن ها کنیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بسیاری از شهرستان ها به ویژه در نقاط محروم حتی یک سالن سینما و تئاتر ندارند از این رو بی تردید این بی انصافی مطلق است که ما بیاییم و مرتب جشنواره های مختلف خلق کنیم و بودجه های میلیاردی برای آن ها صرف کنیم. بی شک این پول ها باید صرف توسعه و زیرساخت های سینما شود.

اسماعیلی سپس با تأکید بر اینکه جشنواره فجر، مقاومت و یک جشنواره در خصوص فیلم های دینی برای ما کافی است تصریح کرد: این بخور بخورهای عده ای خاص که به اسم برگزاری جشنواره ها سال ها است انجام می دهند باید در دولت جدید جمع شود. امیدوارم دولت سیزدهم هرگز دیگر بهانه ای برای برگزاری جشنواره های ریز و درشت اما بی خاصیت را قبول نکند و اجازه ندهد بودجه های بیت المال این چنین هدر شوند.

این کارگردان سینما در پایان این گفتگو افزود: ما اگر به همین جشنواره فیلم فجر اهمیت بدهیم و درصدد رشد آن باشیم کافی است همانطور که در بسیاری از کشورهای جهان هم تنها یک جشنواره سینمایی مهم برگزار می شود که دارای اصالت و قدمت است و همه توجه و فوکوس دست اندرکاران سینمایی آن کشورها نیز به همان یک جشنواره معطوف می شود.

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.cinemapress.ir/news/133867/اسماعیلی-اغلب-جشنواره-های-سینمایی-هویت-و-ثبات-ندارند-و-باید
بازدید: 66

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید