امروز: چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - 04 August 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 401895
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۵:۰۰

باید در بخش برق و انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه گذاری شود

هشدارنیوز محمد باقر قالیباف جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پس از ارائه نقطه نظرات نمایندگان مورد خاموشی های اخیر، گفت: مسئله خشکسالی و کاهش بارندگی نه تنها کشور ما بلکه منطقه و سطح جهان وجود دارد. برخی از استان های کشور ما خشکسالی بیشتر و برخی نقاط کمتر است و همه باید دست به دست هم دهیم تا این مشکل حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه با تصمیماتی که اتخاذ شد، مشکلات برق خانگی ماجرای قطعی برق حل شده است، افزود: برق بخشی از صنعت، قطع شد و به سمت بخش خانگی آمد که البته با مشکلاتی بخش سیمان و میلگرد پیدا کردیم که با دادن برق شبانه به این بخش ها این مشکلات هم حل و فصل خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما باید به سمت سرمایه گذاری ست و قوانینی برویم که زیرساخت های کشور به ویژه بخش برق و انرژی های تجدیدپذیر تقویت شود.

قالیباف یادآور شد: بودجه ۱۴۰۰ تصمیم خوبی حوزه برق، عدالت مصرف برق و قیمت گذاری و سرمایه گذاری این بخش اتخاذ شد که اگر به آن سمت حرکت کنیم حتماً مشکلات حل می شود.

وی ادامه داد: البته نارسایی هایی این زمینه وجود دارد و برخی از استان ها این مشکل و فشار بیشتر است اما دولت حال تدبیر و پیگیری برای رفع این مشکل است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رها کردن ۱۵۰ متر مکعب آب ثانیه از سد کرخه و دز دستور کار قرار گرفت تا مشکل بخش کشاورزی و همچنین هور حل شود و امیدواریم با برنامه ریزی های دقیق زیرساخت های کشور تمام این شمکلات حل و فصل شود.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5260441/باید-در-بخش-برق-و-انرژی-های-تجدیدپذیر-سرمایه-گذاری-شود
بازدید: 29

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید