امروز: چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - 04 August 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 401880
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۰
دسته: تصاویر
پرینت
ایمیل

سامان کیست؟ بازداشت خواننده‌ی مشهور در تهران

برترین‌ها: امیر ارژنگ کاظمی با نام هنری سامان، خواننده ایرانی، در حال اجرا در سفره‌خانه‌ای در شمال شهر تهران بازداشت شده است. مقامات پلیس از او به عنوان خواننده غیر مجاز و لس آنجلسی نام برده‌اند.

نادر مرادی رئیس اماکن تهران بزرگ گفته سامان خواننده لس آنجلسی بعد از ورود به تهران تحت رصد پلیس بود تا اینکه مطلع شدیم شب گذشته در سفره‌خانه‌ای در شمال تهران اقدام به اجرای کنسرت کرده است.

سامان کیست؟ بازداشت خواننده‌ی مشهور در تهران

احمد خسروی، رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات ناجا هم گفته سامان، خواننده لس آنجلسی که بعد از ورودش به کشور سال‌ها در تهران زندگی می‌کرد، شب گذشته در یکی از کافه‌ای شمال تهران در حال اجرای آوازخوانی دستگیر شد.

کارنامه هنری سامان

امیر ارژنگ کاظمی با نام هنری سامان در کودکی به ترکیه مراجعه کرد و بعد رهسپار آمریکا شد.

با آن که نخستین آلبوم او الهه عشق در سال ۱۳۷۱ منتشر شد، اما شهرت او مدیون ترانه شمعدونی است که با شعر مریم حیدرزاده و ملودی منوچهر چشم آذر در سال ۱۳۷۹ منتشر شد و به لطف تلویزیون‌های ایرانی نو بنیاد ماهواره‌ای در ایران و سراسر جهان شنیده شد.

شهرت سامان او را به دبی برد که در آن سال‌ها مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته بود و کلوپ‌های شبانه اش پاتوق توریست‌هایی بود که دنبال چیز‌هایی می‌گشتند که در ایران نبود از جمله موسیقی زنده. سامان برای سال‌ها در کاباره‌های ایرانی دوبی می‌خواند و از آن پس مقیم دوبی شد. بر اساس گزارش‌ها او در طول سال‌های گذشته و با از رونق افتادن بازار موسیقی ایرانی و گردشگری در دوبی، چندین بار به ایران سفر کرده بود. در یکی از همین سفر‌ها در سال ۱۳۸۶ به همکاری با خوانندگان زیر زمینی از جمله یاس هم پرداخت و ترانه مشترکی به نام بازم کمه با او منتشر کرد.

سامان کیست؟ بازداشت خواننده‌ی مشهور در تهران

او سال ۱۳۹۷ در مصاحبه‌ای درباره علت حضورش در ایران گفته من یک ایرانی وطن پرست هستم و دوست دارم در وطن خودم به فعالیت بپردازم. نه اهل کار سیاسی هستم نه مسائل دیگر حدود دو سال است در ایران زندگی می‌کنم و آلبوم جدیدم را نیز که شامل ۱۶ تراک می‌باشد در ایران ضبط کرده ام و امیدوارم این آلبوم مورد تایید وزارت ارشاد اسلامی قرار بگیرد.

بهار سال گذشته حضور او در مراسم خاکسپاری ناصر ملک مطیعی خبرساز شده بود.

در سال‌های گذشته شماری دیگر از هنرمندان و خواننده‌های ایرانی که سابقه فعالیت در خارج کشور داشتند پس از ورود به ایران بازداشت شده بودند. محمد خردادیان و حبیب محبیان از جمله هنرمندانی بودند که بازداشت آن‌ها خبرساز شده بود.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.bartarinha.ir/fa/news/953729/سامان-کیست-بازداشت-خواننده‌ی-مشهور-در-تهران
بازدید: 29

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید