امروز: چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - 04 August 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 401796
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۴۴
دسته: بین الملل
پرینت
ایمیل
ادامه تنش‌های لفظی سران افغانستان و پاکستان؛

اسلام‌آباد مقصر بحران است؟

به گزارش هشدارنیوز ؛ «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان و «عمران خان» نخست وزیر پاکستان روز گذشته در حاشیه کنفرانس بین‌المللی آسیای مرکزی و جنوبی که به میزبانی ازبکستان برگزار شده بود با یکدیگر دیدار کردند؛ دیداری که توسط دو طرف از محتوای آن هیچ جزئیاتی منتشر نشد.

در این دیدار وزرای خارجه دو کشور و همچنین «ژنرال فیض حمید» رئیس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان نیز حضور داشت.
 
پیش از این دیدار، اشرف غنی طی سخنرانی خود گفته بود که در یک ماه گذشته بیش از ۱۰ هزار جنگجوی خارجی از پاکستان و دیگر مناطق به افغانستان آمده‌اند تا در کنار طالبان علیه دولت افغانستان بجنگند.
 
وی همچنین اظهار داشت که عمران خان و ژنرال‌‎های پاکستانی بارها به او وعده دادند که تلاش می‌کنند طالبان را برای پذیرش راه‌حل سیاسی متقاعد کنند اما تاکنون چنین نشده است و اکنون همان شبکه‌هایی که در پاکستان از طالبان حمایت می‌کنند «آشکارا ویرانی‌های ناشی از حملات طالبان در افغانستان را جشن می‌گیرند».
 
عمران خان در واکنش به این اظهارات اشرف غنی در توئیتی نوشت: پاکستان صادقانه روند صلح افغانستان و مذاکرات بین‌الافغانی را تسهیل کرده است. اتهام‌زنی به پاکستان برای بحران داخلی افغانستان غیرمنصفانه است.
 
نخست وزیر پاکستان همچنین تاکید کرد که پاکستان بعد از افغانستان بیشترین آسیب را از ناامنی و بی‌ثباتی افغانستان می‌برد، بنابراین همواره از روند توافق سیاسی فراگیر و جامع در افغانستان حمایت کرده است.
 
دولت‌های کابل و اسلام‌آباد همواره در گذشته نیز یکدیگر را به حمایت از تروریسم متهم می‌کردند و هر از گاهی تنش‌های لفظی بین مقامات دو کشور تشدید شده است.
 
منبع: تسنیم


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 40

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید