امروز: چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - 04 August 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 401071
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۳۴

امانی: هیچ‌ گمانه‌زنی‌ای برای انتخاب شهردار تهران نشده است/ واگذاری املاک شهرداری در دوره فعلی هم رخ داد

به گزارش خبرنگار هشدارنیوز، ناصر امانی نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران (لیست شورای ائتلاف) در نشست خبری اظهار کرد: قطعاً با انتخاب درست و دقت مردم در انتخابات، فصل جدیدی در مدیریت کشور و شهر رقم خواهد خورد. امیدواریم بهترین‌ها برای مدیریت شهری و کشور انتخاب شوند تا مشکلات را کاهش دهند و گره‌های زندگی مردم توسط این مدیران رفع شود.

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: بنده در قالب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با شعار «دوباره خدمت، تهران سربلند» حضور پیدا کرده‌ام و امیدوارم مجدداً مردم شیرینی 12 سال مدیریت گذشته شهرداری را که صادقانه ارائه شد بچشند و این در حالی است که در 4 سال گذشته شرایط خوبی در تهران فراهم نشده است.

امانی با اشاره به اینکه اگرچه مدیریت شهری گذشته مورد حمایت دولت‌ها قرار نگرفت، گفت: در این فرایند اما هیچ‌گاه خدمت‌رسانی به شهروندان تهرانی متوقف نشد. البته در فرآیند خدمت‌رسانی با نواقص و اشکالاتی روبه‌رو بوده‌ایم و تلاش خواهد شد این نواقص و مشکلات چنان‌که به شورای بعدی راه پیدا کنیم برطرف شود و مردم دوباره طعم خدمت را توسط مدیران جهادی بچشند.

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با اشاره به توفیقات مدیریت شهری در مدیریت گذشته گفت: توسعه تهران و آبادانی و اخذ جوایز بین‌المللی متعدد و قرار گرفتن تهران در رتبه‌های قابل قبول از توفیقاتی بود که در دوره گذشته نصیب شهر تهران شد و این در حالی است که بنابر اظهارات گردشگرانی که در آن زمان وارد تهران می‌شدند شرایط تهران نسبت به گذشته تغییرات جدی را داشته و خبرنگاران متعددی نسبت به این موضوع اذعان داشتند.

امانی با اشاره به کاندیداها و نامزدهای حاضر شورای ائتلاف گفت: در این لیست شاهد ترکیب نیروهای جوان و با تجربه در حوزه مدیریت شهری هستیم و ان‌شاءالله در دوره جدید مدیریت شهری چنانچه راه پیدا بکنیم انرژی جدیدی به حوزه‌های مختلف با حضور افراد متخصص و کارآمد که اکثراً سابقه مدیریت شهری دارند وارد خواهد شد و امیدواریم مردم تهران آزادانه و با حضور حداکثری در انتخابات پیش رو حاضر شوند و در انتخابات شورای شهر تهران نیز افرادی متخصص و کارآمد را انتخاب کنند تا دوباره شاهد پشیمانی و افسوس در یک دوره 4 ساله نباشیم.

وی با تأکید بر اینکه چنانچه کاندیداهای شورای ائتلاف به پارلمان محلی راه پیدا کنند برنامه‌های مفصلی را در دستور کار خود دارند، گفت: در این ارتباط بنا داریم هر هفته و یا هر ماه یک دستاورد جدیدی به شهروندان تهرانی ارائه کنیم.

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران درباره نقاط ضعف مدیریت شهری فعلی تصریح کرد: ایراداتی به مدیریت شهری وارد است که باید در ابتدا به انتخاب نادرست و ناموفق اعضای شورای شهر در فرآیند انتخاب شهردار اشاره کنیم. به طوری که در این دوره از مدیریت شهری،‌ 5 شهردار و سرپرست برای شهر تهران انتخاب شدند و به دلیل عدم ثبات مدیریت شهری شاهد روزمرگی و عدم تحول در شهر تهران بودیم. همچنین اعضای فعلی شورای شهر تهران به شهروندان تهرانی در انتخابات گذشته وعده دادند با تعامل و همسویی با دولت، اتفاقات خوبی در شهر خواهد افتاد اما حقیقت چیز دیگری است و متأسفانه شاهد بودیم که دولت دوازدهم و شورای پنجم تعامل خوبی را نداشتند و حتی شهرداری نتوانست سهم دولت را در بخش حمل و نقل عمومی دریافت کند.

امانی گفت: در دوره گذشته اعلام کردیم دولت باید مبلغ 15 هزار میلیارد تومان را بابت حمل و نقل عمومی و بافت فرسوده و ساخت و ساز وزارتخانه‌ها به شهرداری بپردازد و در حال حاضر مطرح می‌شود که چقدر از این میزان بدهی توسط دولت به شهرداری پرداخت شده است و دولت چقدر از سهم خود را در حوزه حمل و نقل عمومی به شهرداری پرداخت کرده است که بارها محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نسبت به عدم پرداخت این سهم انتقاد داشته است.

وی ادامه داد: در حالی که شهرداری تهران در این دوره طی چند ماه به هیئت دولت راه پیدا کرد اما در ادامه از حضور وی در هیئت دولت نیز ممانعت شد و دولت محترمانه شهردار را از هیئت دولت بیرون کرد. البته این سؤال نیز مطرح می‌شود که حضور شهردار تهران در این بازه چه دستاوردی را برای شهر تهران داشته است؟

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با اشاره به تحقیق و تفحص صورت گرفته توسط شورای شهر تهران از شهرداری گذشته گفت: در فرایند تحقیق و تفحص شهرداری گذشته نیز بنا بر قانون باید از مدیران قبل دعوت و در نهایت گزارش تحقیق و تفحص گزارش می‌شد که متاسفانه این مسئله به صورت یک طرفه توسط شورای شهر تهران قرائت شد و حتی ما نسبت به این موضوع معترض بودیم و آن را اعلام کردیم.

امانی با بیان اینکه یکی از راه‌‌های حل مشکل کشور و شهر تهران گفت‌وگو است، گفت: ما بر این موضوع تاکید داشته و داریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چنانکه به شورای شهر تهران راه پیدا کنم بنده به همکارانم در شورا پیشنهاد برگشت ایجاد اداره کل ایثارگران را خواهم داد، تصریح کرد: در این زمینه طرحی را به اعضای شورای شهر تهران ارائه خواهم کرد و با موافقت آنها این اداره کل را دوباره احیا خواهیم کرد که متأسفانه در روزهای پایانی این دوره از مدیریت شهری این اداره کل که یک نماد کلی و ارزشی است با تصمیم مدیران شهری منحل شد.

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران ادامه داد: در این دوره از مدیریت شهری هفت الی هشت ایستگاهی که توسط مدیریت شهری گذشته احداث شده بود به بهره‌برداری رسید و در واقع این دوره از مدیریت شهری طرح‌های نیمه تمام مدیریت گذشته را تکمیل و در اختیار شهروندان قرار داد که البته کار پسندیده‌ای است.

امانی در ادامه درباره تأیید صلاحیتش در این دوره از انتخابات شوراها خاطر نشان کرد: تأیید صلاحیت افراد یک فرآیند قانونی دارد و این فرآیند برای سایر کاندیداها انجام می‌شود و بنده نیز در این بخش از طریق فرآیند قانونی تأیید صلاحیت شدم و به هیچ عنوان بنده و سایر همکارانم در لیست شورای ائتلاف هیچ مذاکره‌ای را با افراد نداشته‌ایم و مراجع قانونی 5 گانه صلاحیت بنده را تأیید کرده‌اند.

وی درباره اظهارات حاشیه‌ای مطرح شده در خصوص مدیران قبلی با عنوان املاک نجومی تصریح کرد: تمام املاکی که در گذشته توسط شهرداری تهران واگذار شده بود بر اساس اساسنامه سازمان املاک و آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران بوده است که البته دوستان جدید در این دوره این روش را نپذیرفتند اما در دوره قبل املاکی که بر اساس موارد اشاره شده واگذار شده است به مؤسسات خیریه، نهادهای عمومی مجموعه‌های حقیقی و حقوقی قرار گرفته بود.

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با انتقاد از برخی از اظهارنظرها در این زمینه گفت: بخشی از این املاک نیز در اختیار کارمندان و پرسنل شهرداری تهران بر اساس ضوابط به صورت اجاره‌ای قرار گرفته بود و این موضوع در همه ادوار انجام می‌شود و به این شکل نبوده که این املاک به فردی فروخته شده باشد و تمام این فرآیند بر اساس قانون و سازمان املاک و آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران انجام گرفته بود.

امانی گفت: در این دوره نیز تعدادی از املاک واگذار شده و این کار بر اساس فرآیند قانونی صورت گرفته و منعی هم ندارد.

وی نیز درباره ترکیب احتمالی شورای شهر تهران در آینده گفت: در این زمینه ترکیب شورای شهر را مردم انتخاب می‌کنند ولی تلاش می‌کنیم که لیست شورای شهر تهران به پارلمان محلی راه پیدا بکند که این مسئله نیاز به آرای شهروندان تهرانی دارد و امیدواریم آنها به ما اعتماد بکنند.

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران همچنین درباره برخی از اظهارنظرها و اعلام شدن گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران گفت: در انتخاب شهردار تهران هیچ گمانه‌زنی‌ای نشده و باید در ابتدا ترکیب شورا مشخص و در ادامه افرادی که برای تصدی شهرداری تهران مناسب هستند برنامه‌های خود را به شورا عرضه و در نهایت شورا در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد اما در هر صورت شهردار تهران باید فردی در طراز نظام و شهر تهران باشد مانند دکتر قالیباف که امیدواریم در دوره آتی فردی به این سبک برای شهرداری تهران انتخاب شود تا بتواند شهر را اداره بکند.

 

 

 

 + 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید