امروز: پنج شنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۰ - 24 June 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 400935
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

آغاز احداث بیش از ۶ هزار واحد مسکن ملی در استان اصفهان

علیرضا قاری قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن استان اصفهان، اظهار داشت: سهم استان از طرح اقدام ملی مسکن ۷۰ هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد در سراسر کشور بوده که این میزان نشان می‌دهد سهم اصفهان معادل ۱۷.۵ درصد نسبت به کشور است که از این تعداد ۴۱ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای جدید فولادشهر، بهارستان و مجلسی و ۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد مابقی در شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت اصفهان احداث می‌شود.

او با بیان اینکه بیش از ۹۴ هزار نفر در سطح استان متقاضی استفاده از این طرح بوده‌اند، افزود: پس از انجام بررسی‌های لازم بالغ بر ۱۴ هزار و ۷۰۰ نفر از ثبت نام کنندگان در این طرح تأیید نهایی شده‌اند همچنین از این میزان تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر افتتاح حساب کرده و بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر نیز واریز وجه داشتند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه در شهرهای جدید فولاد شهر، بهارستان و مجلسی در مجموع ۳۲ هزار و ۲۸۴ نفر ثبت نام کردند، اضافه کرد: پس از مشخص شدن متقاضیان حائز شرایط، ۶ هزار و ۹۰۰ نفر از آنان افتتاح حساب و واریز وجه داشتند و عملیات آماده سازی و احداث واحدها در دست اقدام است.

آغاز احداث مسکن ملی در ۹ شهر اصفهان

قاری قرآن ادامه داد: تاکنون برای چهار هزار و ۵۰۰ واحد در شهر جدید بهارستان و یک‌هزار و ۷۳۹ واحد در شهرهای شاهین‌شهر، شهرضا، کاشان، لنجان، اردستان، دهاقان، تیران و سمیرم پروانه ساختمانی دریافت شده و عملیات اجرایی آن شروع شده اشت.

او گفت: هزینه ساخت و آماده سازی در طرح اقدام ملی مسکن از سوی متقاضی تأمین می‌شود و سهم دولت در این طرح واگذاری اراضی به‌صورت فروش اقساطی یا اجاره ۹۹ ساله و پرداخت تسهیلات است.

ثبت نام دوره جدید طرح اقدام ملی مسکن در ۲۱ شهرستان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان همچنین از آغاز ثبت‌نام دوره جدید طرح اقدام ملی مسکن استان اصفهان در ۲۱ شهر از روز گذشته (۱۹ خرداد) خبر داد و افزود: تسهیلات اختصاص یافته به مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته که بازپرداخت آن ۱۲ ساله و با نرخ سود ۱۸ درصد است.

قاری قرآن بیان داشت: ثبت نام دوره جدید برای ۲۱ شهر استان شامل اردستان، تیران، جندق، حبیب‌آباد، خور، داران، دولت‌آباد، گلپایگان، ابوزیدآباد، نوش‌آباد، وزوان، میمه، مهاباد، علویجه، زواره، خالدآباد، بادرود، فرخی و شهرهای جدید فولادشهر، مجلسی و بهارستان است و افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

قیمت واحدهای اقدام ملی براساس نرخ تمام شده ساخت است

او درباره شرایط ثبت نام طرح ملی مسکن برای متقاضیان، خاطرنشان کرد: متقاضی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشد، متأهل یا سرپرست خانوار بوده و برای زنان خود سرپرست مشروط به داشتن ۳۵ سال سن است. متقاضی باید حداقل در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا سکونت داشته و از بانک مسکن هیچ گونه تسهیلات ساخت دریافت نکرده باشد ضمن اینکه متقاضی و همسر او باید دارای فرم ج سبز باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان همچنین درمورد قیمت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در سطح استان اصفهان، اظهار داشت: طبق ابلاغ معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، قیمت واحدهای طرح اقدام ملی بر اساس قیمت تمام شده ساخت است.

قاری قرآن هدف از اجرای طرح اقدام ملی مسکن را افزایش تولید مسکن و تأمین مسکن دهک‌های چهار تا هفت جامعه دانست و گفت: سعی شده جانمایی اراضی در محل‌های مناسب، مطابق طرح‌های فرادست و در محدوده طرح‌های آماده‌سازی سطح استان انجام شود ضمن اینکه ساخت خانه‌ها بر اساس ضوابط و مقررات ملی است.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5231477/آغاز-احداث-بیش-از-۶-هزار-واحد-مسکن-ملی-در-استان-اصفهان
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید