امروز: پنج شنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۰ - 24 June 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 400329
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۰۰

آزمون: ما یک جامعه فوتبال زده داریم/ فوتبال بانوان در اولویت فدراسیون نبود

آزمون: ما یک جامعه فوتبال زده داریم/ فوتبال بانوان در اولویت فدراسیون نبود

به گزارش خبرنگار ورزشی هشدار نیوزبه نقل از تسنیم، مریم آزمون در حاشیه نخستین تمرین تیم فوتبال زیر 20 سال بانوان ایران اظهار داشت: این اولین تمرین تیم پس از دو سال است. در این مدت، تمرینات به‌ خاطر کرونا و سایر مسائل تعطیل بود. یک روز و نیم در قرنطینه بودیم و پس از تست کرونا، اولین اردوی انتخابی را از امروز (چهارشنبه) برای شرکت در مسابقات کافا در تاجیکستان آغاز کردیم. اعضای تیم روز 18 خرداد به این مسابقات اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه چند نفر از بازیکنان تیم جوانان کشورمان که رده سنی آنها هنوز مناسب عضویت در این تیم است، به تیم زیر 20 سال دعوت شده‌اند، گفت: سایر بازیکنان از تیم زیر 17 سال ایران هستند که دو سال گذشته به کافا اعزام شدند و نیز بازیکنان تیم نوجوانان کشورمان که به مسابقات لائوس رفتند. تلاش کردیم این بازیکنان را برای مسابقات کافا جمع کنیم. زمان کافی برای این تورنمنت نداریم و برای مسابقات انتخابی باید به دو اردو بسنده کنیم.

« تصمیم گرفتیم این نفرات را که بازیکنان باتجربه‌تر هستند، در اردوها ببینیم و 18 نفر از آنها برای مسابقات کافا انتخاب می‌شوند.»، سرمربی تیم فوتبال زیر 20 سال بانوان ایران ضمن بیان این جمله گفت: پس از اینکه کارمان را برای جام ملت‌های آسیا آغاز کردیم، با تیم‌های لیگ برتر و استان‌ها ارتباط برقرار خواهیم کرد. در آن زمان تلاش می‌کنیم بازیکنانی که در این رده سنی شناخته نشده‌اند یا فرصتی برای دیده شدن آنها نبوده، ببینیم و تیم خیلی خوبی عازم مسابقات آسیایی کنیم.

وی در خصوص برنامه دیدارهای تدارکاتی و اردوی خارج از کشور تیم ملی زیر 20 سال بانوان  عنوان کرد: با وجودی که هنوز قرعه‌کشی مسابقات جام ملت‌های آسیا و میزبان این رقابت‌ها مشخص نشده است، اما قرار است مرحله نخست این رقابت‌ها 20 مردادماه برگزار شود. برنامه‌ریزی ابتدایی ما تا آن مقطع است و پیش‌بینی کردیم تورنمنت سه جانبه‌ای را در داخل کشور برگزار کنیم.

آزمون خاطر نشان کرد: تلاش خواهیم با حضور تیم 17 سال و تیم ملی بزرگسالان در یکی از استان‌ها، تورنمنت سه جانبه یا چهار جانبه‌ای را برگزار کنیم. تیم سیرجان قهرمان باشگاه‌های ایران نیز خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کند و تیم‌های خوب دیگری نیز در استان‌های دیگر داریم و اگر بتوانیم تورنمنت چهار جانبه‌ داخلی را برگزار کنیم خیلی خوب خواهد بود. فکر نمی‌کنم تا 20 مردادماه به خاطر کرونا بتوانیم اردوی خارجی را برگزار کنیم.

وی در خصوص عدم برگزاری مسابقات رده سنی پایه در بخش بانوان گفت: تا امروز در کشورمان لیگ نوجوانان و جوانان نداشتیم و وقتی لیگ این رده‌های سنی را نداریم، یعنی زیر ساختی برای فوتبال ساخته نمی‌شود و تا الان  نیز تیم ملی بازیکن می‌ساخته است. سالانه فستیوال‌هایی در کشور برگزار می‌شد و بین 60 تا 100 بازیکن را دعوت  و تیم‌های زیر 15 و زیر 18 سال تشکیل می‌دادیم. در دو سال اخیر نیز به تیم‌های لیگ برتری فشار وارد کردیم تا از 5 بازیکن زیر 17 سال استفاده کنند تا آنها بتوانند در لیگ بازی کنند.

سرمربی تیم زیر 20 سال بانوان افزود: باید لیگ‌های نوجوانان و جوانان خود را پویا کنیم و طی صحبت‌هایی که با عزیزی خادم و خانم موسوی داشتیم، به باشگاه‌ها مصوب شده است تا تیم بانوان داشته باشند. در خصوص رده سنی آن نیز قرار است برنامه‌ریزی و کارگروه تشکیل شود تا ببینیم چگونه باید در دراز مدت تیم ملی داشته باشیم که بازیکنان آن از رده نوجوانان پیشرفت کرده و رفته رفته به تیم بزرگسالان برسند. در حال حاضر بازیکنانی در رده سنی جوانان هستند که اسم آنها را برای اولین بار شنیدیم و آنها مدعی هستند بازیکنان خوبی هستند، اما تا به حال در هیچ یک از تیم‌ها حضور نداشته است و فقط در مسابقات آموزشگاهی حضور داشتند.

آزمون در ادامه بیان کرد: اگر تیم‌های پایه تشکیل شود، بستری برای حمایت از فوتبال بانوان فراهم خواهد شد. حضور باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و سپاهان در فوتبال بانوان باعث خواهد شد، مربیان با خیال آسوده‌ترین کار کنند و بازیکنان بستر مناسبی برای پیشرفت داشته باشند. نگاه رسانه‌ها نیز به فوتبال بانوان تغییر خواهد کرد و بانوان دیده می‌شوند و این دیده شدن نیز اسپانسرها را به دنبال خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: نیاز به کمک همه جانبه از رسانه‌ها، فدراسیون و باشگاه داریم تا بستری در جامعه مهیا شود تا خانواده‌ها با اطمینان دختران خود را به سمت فوتبال بانوان بفرستند. در حال حاضر ما یک جامعه فوتبال زده داریم و این موضوع فقط مربوط به فوتبال بانوان نیست و وقتی اسم فوتبال می‌آید همه به اسم آن نیز حساس شدند. باید سعی کنیم با حرکات مثبت که انجام می‌دهیم، تغییرات اساسی در فوتبال بانوان ایجاد کنیم. اگر من اینجا هستم به خودم، فدراسیون و خانم موسوی قول دادم تا چند سال آینده تیم ملی خوبی از این بچه‌ها درست کنم.

آزمون در خصوص توافقات خود با فدراسیون فوتبال گفت: از فدراسیون خواستم برنامه چهار ساله برای من داشته باشند. نروم کافا قهرمان یا نایب قهرمان شوم یا در جام ملت‌ها از مرحله خود بالا بروم و بگویند، آزمون خداحافظ. از فدراسیون خواستم اگر چنین قصدی را دارند، دور من را خط بکشند و با مربی دیگر کار کنند. چند سال این کار انجام شد و وقتی تیم از رنکینگ بیرون رفت، همه به من زنگ می‌زدند که چرا تیم از رنکینگ بیرون رفته است. باید ساختار ما درست شود تا هر مربی بتواند در مدت مشخص برنامه‌های خود را پیاده کند.

سرمربی تیم زیر 20 سال در خصو برنامه‌های خود تاکید کرد: اولین موضوع برای پیشرفت اردوها مستمر است و نباید اردوها تعطیل شود. وقتی اردوها تعطیل شود و من چند ماه از بچه‌ها خبر نداشته باشم، نمی‌توانم یک تیم خوب داشته باشم. موضوع دوم برگزاری اردوهای خارجی و دیدارهای دوستانه است. ما برای پیشرفت نیاز به برگزاری دیدارهای خارجی داریم و نیاز داریم که اردوهای خارجی در کشورهایی مانند تایلند، ویتنام و چین که فوتبال بانوان دارند، برگزار کنیم.

وی ادامه داد: این اردوها و برگزاری یک یا دو دیدار دوستانه با این کشورها باعث افزایش کیفیت تیم خواهد شد و نباید دو ماه قبل از مسابقات مقدماتی آسیا تیم خود را تشکیل بدهیم. این نحوه از اداره تیم بانوان فایده ندارد و من از فدراسیون این چیزها را خواستم تا بتوانم سال آینده در تورنمنت سوچی شرکت کنم. این تیم باید تا اسفندماه آماده باشد تا بتوانم تیم آماده‌ای را اعزام کنم.

آزمون با اشاره به توافقات خود با نایب رئیس بانوان فدراسیون گفت: روزی که هنوز موسوی به عنوان نایب رئیس بانوان انتخاب نشده بودند با ایشان صحبت کردم. ایشان گفتند که قصد دارند چهار سال دیگر که از فدراسیون می‌روند، چیزی را به یادگار برای فوتبال بانوان گذاشته باشند. اگر من نیز در حال حاضر مشغول به فعالیت در مقطع جوانان هستم ، دوست دارم چند سال دیگر بازیکنان این تیم را در مقطع بزرگسالان ببینم و افتخار کنم که سطح فوتبال ایران بالا رفته است. ما در حال حاضر حتی در میان 8 تیم برتر آسیا نیز نیستیم. 

سرمربی تیم زیر 20 سال بانوان تاکید کرد: فوتبال بانوان در اولویت فدراسیون نیست و امیدوارم از این بعد در اولویت فدراسیون باشیم. نگاه فدراسیون در حال حاضر عوض شده است و تا نگاه عوض نشود و بستر نیز آماده نباشد، من هر چه برنامه بدهم در حد حرف زدن است. باید قبول کنیم که حقیقت این است.

آزمون در خصوص شرایط مالی و امکانات تیم زیر 20 سال بانوان گفت: امکانات سخت افزاری ما در حد معقول خوب است و از فدراسیون امکانات غیر واقعی نمی‌خواهیم. امیدوارم وضع مالی فدراسیون نیز خوب شود تا قرارداد مربیان را نسبت به قبل و آقایان عادلانه‌تر ببندند.

وی در پاسخ به این سوال که قرارداد او با فدراسیون امضا شده است، افزود:  تا قبل از این از ابلاغ یک کم پیشرفت کرده بودیم و رسیده بودیم به شرایطی که اگر تا مردادماه کار داشتیم تا مردادماه با من قرارداد می‌بستند. قرار است و صحبت‌هایی انجام شده است تا قراردادها حداقل به آقایان نزدیک و سالیانه بسته شود.

سرمربی تیم زیر 20 سال بانوان در پاسخ به این سوال که در صورت عدم امضای قرارداد حاضر به همکاری خواهد بود، گفت: عاشق فوتبال هستم و زمانی قصه خود را برای دوستان تعریف می‌کردم و می‌گفتند با توجه به عدم دریافت حقوق در 2 سال واقعاً دیوانه هستم. 20 سال عمر خود را برای فوتبال گذاشتم. همه چیز جامعه دست مردها است و باید حقیقت را قبول کنیم. قرار است قرارداد رسمی شود و واقعاً صحبت و قول‌ها نیز به همین شکل بوده است. عزیزی خادم نیز از عقد قراردادهای چند ماهه ناراحت بود و می‌گفت دیگر اجازه بستن شدن چنین قراردادهایی را نخواهد داد و قرار است قرارداد سالانه بسته شود.


انتهای پیام/+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 2

منبع: https://tn.ai/2502126
بازدید: 44

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید