امروز: پنج شنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۰ - 24 June 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 400313
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۷:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

گزارش اولیه سانحه هواپیمای فوق سبک در اراک منتشر شد

گزارش اولیه سانحه هواپیمای فوق سبک در اراک منتشر شد

به گزارش هشدارنیوز به نقل از تسنیم،  دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد:

« پس از کسب اطلاع از وقوع سانحه یک هواپیمای آموزشی فوق سبک به علاومت ثبت  EP_1129 در فرودگاه اراک، سریعا تیم بررسی سانحه در محل حاضر شده و به این وسیله گزارش اولیه سانحه به شرح ذیل است؛

هواپیمای فوق سبک از نوع فانتوم ساخت شرکت Courvus کشور مجارستان به علامت EP_1129  و با مالکیت شخصی و بهره‌برداری به شرکت ساتراپ شایسته مهرگان در ساعت 10:06 به‌وقت محلی برابر با 05:36UTC روز سه‌شنبه مورخه 1400/02/21 با هدف انجام پرواز آموزشی از باند 26 فروداه اراک به پرواز در آمده و بلافاصله خلبان درخواست بازگشت و فرود در فرودگاه کرده که در حین گردش هواپیما به سمت چپ احتمالا به حالت واماندگی (Stall) رسیده و پس از برخورد به زمین دچار سانحه می‌شود.

در این سانحه معلم خلبان پرواز با کد ملی به شماره 2991253382 با سن 71 سال و دانشجو با کد ملی به شماره 0078112842 با سن 35 سال به شدت مصدوم شده و بر اثر شدت برخورد جان خود را از دست می‌دهند.

متعاقب بروز سانحه پرسنل فرودگاه اراک مطابق دستورالعمل اضطراری فرودگاه نسبت به هماهنگی برای حضور تیم‌های اعزامی از شهر (دادستان،‌اورژانس، نیروی انتطامی و پزشکی قانونی) درد محل سانحه اقدام کرده و ضمن بررسی اولیه و تهیه صورتجلسه با مجوز دادستان،‌اجساد هر دو خلبان به پزشک قانونی اراک جهت انجام آزمایشات پزشکی و تشریفاتی قانونی انتقال می‌یابد.

دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری با اطلاع واحد برج مراقب فرودگاه مذکور نسبت به جمع‌آری اطلاعات هماهنگی با فرودگاه مرجع قضایی مربوطه و تشکیل تیم بررسی سانحه اقدام کرده و سریعا یک تیم کارشناسی به محل سانحه اعزام و اقدامات اولیه انجام پذیرفت. با توجه مستندات سایت سانحه، لاشه هواپیما از سایت سانحه جمع‌آوری شده و به محل مناسب منتقل شد تا آزمایشات لازم روی موتور و سطوح کنترل فرامین صورت پذیرد.

لازم به ذکر است که این هواپیما دارای اجازه‌نامه پرواز به شماره 3714 مورخه 1400/01/28 بوده و معتبر تا تاریخ 1400/12/25 و همچنین بیمه‌نامه شماره 1399/5104/5225/25 شرکت بیمه حافظ استو بهره‌برداری از آن با انواع آموزشی،‌تفریحی، شخصی به تازگی در فرودگاه اراک شروع شده است.

بدیهی است گزارش نهایی بررسی سانحه پس از دریافت تمام مستندات و بررسی‌های کارشناسی متعاقبا ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2502127
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید