امروز: پنج شنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۰ - 24 June 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 400275
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

تخصیص 200 میلیارد تومان بودجه برای فعال سازی زیرساخت‌های معادن کوچک

تخصیص 200 میلیارد تومان بودجه برای فعال سازی زیرساخت‌های معادن کوچک

به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری در نشست ویدئو کنفرانسی که با حضور اسدالله کشاورز، معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران و کارشناسان معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و برخی معاونان و مدیران ایمیدرو برگزار شد بر نقش توسعه زیرساخت در فعال سازی معادن کوچک تاکید کرد.

وی گفت: طرح زیربنا‌ها در سال جاری به 800 میلیارد تومان بودجه لازم دارد و در حوزه طرح احیاء و فعال سازی معادن کوچک نیز نیازمند 200 میلیارد تومان هستیم.

جعفری با اشاره به لزوم تامین بودجه زیرساخت در فعال سازی معادن کوچک افزود: از مهمترین مشکلات فعال سازی معادن کوچک ایجاد زیرساخت و راه دسترسی است که با تامین بودجه آن می‌توان در تحقق فعال سازی معادن کوچک و در نتیجه اشتغالزایی در مناطق محروم کمک کرد.

وی اضافه کرد: مطالعات فعالسازی 34 معدن در حال انجام است که طی 3 ماه آینده به اتمام می‌رسد. با توجه به اینکه اکثر معادن کوچک غیرفعال در اختیار بخش خصوصی بوده و زیرساخت و احداث راه در این مناطق از مشکلات آنان برای فعالسازی معادن است باید بر لزوم توجه به زیرساخت در این مناطق تاکید کرد.

افزایش بودجه صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی

جعفری در این نشست از افزایش 600 میلیارد تومانی بودجه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: از این میزان 400 میلیارد تومان از محل حقوق دولتی و 200 میلیارد تومان از سوی ایمیدرو تخصیص خواهد یافت.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اعتبار صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: اگر از این صندوق حمایت شود نتیجه آن ارائه تسهیلات خوب به سرمایه گذاران این حوزه خواهد بود.

 کشاورز معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست با اشاره به برنامه ژئو فیزیک هوایی در سازمان زمین شناسی بر لزوم توجه به این بخش در حوزه اکتشاف تاکید کرد و خواستار افزایش اعتبار تخصیص یافته برای این بخش در سال جاری شد.

در این نشست ضمن تایید ارقام بودجه در بخش معادن کوچک و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی، بودجه در نظر گرفته شده برای برنامه ژئو فیزیک هوایی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از 30 میلیارد تومان در سال گذشته به 100 میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافت.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2500691
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید