امروز: پنج شنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۰ - 24 June 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 400199
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۰۵
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا آزادسازی دارایی ایران را تکذیب کرد.

به گزارش هشدارنیوز ؛ پیش از این شبکه سی‌ان‌ان آمریکا با انتشار گزارشی از آزادسازی یک ‌میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه‌شده ایران خبر داده بود که با واکنش ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مواجه شده .

این مسئول امریکایی با انتشار توئیتی ضمن تکذیب این گزارش ، نوشت: گزارش‌هایی که اعلام کرده است واشنگتن قصد آزادسازی دارایی‌های ایران را به‌طور یکجانبه دارد، درست نیست و این گزارش تکذیب می‌شود.

وی همچنین در ادامه افزود: همان طور که قبلاً هم اعلام کرده‌ایم، هرگونه اقدام مهم و قابل توجه ایالات متحده باید بخشی از روندی باشد که هر دو طرف اتخاذ و اجرا می‌کنند.


شبکه سی‌ان‌ان در گزارش خود ادعا کرده بود که دولت بایدن قصد دارد یک‌ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران را آزاد کند تا تهران بتواند از این پول برای اهداف بشردوستانه استفاده کند.

این شبکه آمریکایی به‌نقل از منابع آگاه اعلام کرده بود که آمریکا قصد دارد با این اقدام؛ حسن‌نیت خود را به ایران نشان دهد.

در همین رابطه گفتنی است ، جریان رسانه ای دولت حسن روحانی که سابقه بزک نمودن برجام و انتشار خبرهای کذب را بارها به اثبات رسانده است با طرح این خبر وانتشارگسترده ان در صدر رسانه های خود که بزودی دارایی های ایران به واسطه نتیجه دادن مذاکرات وین آزاد خواهد شد و لذا اتفاقات خوبی در جهت اقتصاد ایران ومعیشت مردم به وقوع خواهد پیوست یک روند تبلیغی-انتخاباتی و تخریب آرامش فکری جامعه را جهت بهره برداری در انتخابات 1400 دنبال می نماید.

برخی تحلیل گران داخلی وخارجی معتقدند دولت ناکارامد حسن روحانی این روزها که روزهای پایانی دولت خود است ، در نظر دارد مذاکرات وین را به عنوان تنها برگ برنده و گزینه عبور از افکار عمومی خسته و نا امید مورد توجه قرار داده تا شاید مجدد دولت سوم روحانی تکرار شود وبه همین دلیل روی آزاد سازی دارایی های ایران مانور تبلیغاتی زیادی انجام می دهند .+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید