امروز: جمعه, ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 14 May 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 399957
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۳۱
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

نباید بی موقع موشک شلیک کنیم؛ فرماندهان نظامی را توجیه کنید!

به گزارش هشدارنیوز؛روزنامه شرق در یادداشتی با عنوان «چه نباید کرد؟» نوشت: «نباید نمایندگان برجامی خود را در مذاکرات تخریب کرد. حد و مرزی برای اختلافات جناحی قائل شوید. گوشتِ هم را می‌خورید استخوانِ هم را دور نیندازید. افکار عمومی را در موضوع برجام نباید به «کودکان ریشوی تلویزیون» یا «مداحان» یا سخنرانان و مجریان بی‌تعهد، شهرت‌طلب و بی‌مسئولیت سپرد! ».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «نباید موشک‌ها بی‌موقع یا زودهنگام شلیک شوند؛ تهدید مهم‌تر از شلیک است. سرمایه سیاسی داخلی را نباید با سرمایه نظامی جایگزین کرد؛ هر یک به‌جای خود کارایی دارند...در بحران‌های بین‌المللی آنگاه که گزینه‌ها کم شمارند به «نباید کردها» توجهی ویژه کنیم».

روزنامه شرق در ادامه نوشت: «در برخوردهای نظامی باید خط قرمزِ تنش برای نظامیان روشن باشد.مقامات رسمی نظامی باید بدانند که در عین نشان‌دادن شجاعت، دلیری و بی‌باکی خود به جهانیان برخی عبارت‌ها و جملات را نباید بگویند. چون همان عبارت‌ها ممکن است ابزار بهانه‌جویی حقوقی دشمن بشود. فهرستی از نباید کردها، نباید زدها و نباید گفت‌ها را باید به آنها داد».

اصلاح طلبان مدعی هستند که با سیاست «تنش زدایی» می توانیم با کشورهای غربی به تفاهم برسیم. برجام با همین فرمول امضا و اجرا شد، اما نه تنها به تنش زدایی منجر نشد، بلکه طرف مقابل را گستاخ تر کرد و تنش را افزایش داد.

برجام، افزایش ۷۰۰ درصدی نرخ دلار و کوچک شدن ۳۵ درصدی سفره مردم را به دنبال داشت و حالا «بانیان برجام» بجای عذرخواهی و تلاش برای جبران خسارات، صورت مسئله را پاک می کنند.

دانش ارزشمند هسته ای، تنها در یک نمونه، داروی بیماران خاص و از جمله کودکان را تأمین می کند. با اینحال فعالین اصلاح طلب به دفعات به این ابزار مهم علمی و استراتژیک حمله کرده و آن را بی فایده و هزینه زا معرفی کرده اند.

از سوی دیگر، آمریکا و اروپا با قلدری مدعی هستند که ایران باید ابزار دفاعی خود را کنار بگذارد. خواسته ای زیاده خواهانه و غیرمنطقی و ضدایرانی؛ اما نکته قابل توجه اینجاست که عده ای در داخل با دشمن همصدا شده و به توان دفاعی و مولفه هایی که در مقابل زیاده خواهی دشمن، بازدارندگی ایجاد می کند، حمله کرده و آن را تخریب می کنند.

طیف تندرو اصلاح طلب مدعی است که ایران در حوزه نظامی باید از تندروی پرهیز کرده و هم در شلیک موشک و هم اظهارنظر مقامات نظامی، باید ملاحظات بیشتری را رعایت کند. این در حالی است که شلیک موشک و اظهارات قاطعانه مقامات نظامی، نقش بسیار مهمی در بازدارندگی دشمن داشته و طرف مقابل را از تعدی و دست درازی به حقوق ملت ایران بازمی دارد.

ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس- بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان- با هدف خودکفایی در تأمین بنزین و صرفه‌جویی ارزی قابل توجه و صادرات بنزین وهمچنین ارسال موفقیت آمیز ماهواره نوربه فضا- اولین ماهواره نظامی ایران- با قابلیت های فراوان نظامی و فن آوری و با امکان درآمدزایی قابل توجه برای ایران، تنها دو نمونه از اقدامات نیروهای نظامی در راستای پیشرفت کشوراست. اقداماتی بسیار مهم که بانیان خسارت محض برجام، تعمدا آن را سانسور می کنند.

 + 2
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید