امروز: جمعه, ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 14 May 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 399939
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۱۸
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

جنگ نفت کش ها در سواحل سوریه؟

در پی آتش سوزی در یک نفت کش در سواحل سوریه، اخبار ضد و نقیضی به گوش می رسد. دیده‌بان حقوق بشر سوریه، گفت که نفتکش حامل محصولات نفتی ایران بوده است و حداقل سه شهروند سوریه از جمله دو خدمه در این حادثه جان باخته اند. بر اساس این گزارش نفت کش از ایران به سمت بندر بانیاس می رفت که هدف حمله قرار گرفت اما مشخص نیست حمله کار چه کسی است. خبرگزاری دولتی سانا در سوریه هم به نقل از وزارت نفت این کشور نوشت که آتش سوزی بعد از آنچه به نظر می رسد حمله ای توسط یک پهپاد از طرف آب های لبنان بوده باشد شروع شد.

به گزارش هشدار نیوز؛شبکه العالم به نقل از یک منبع آگاه نوشت که دو پرتاب به نفتکش صورت گرفته است، یکی به دماغه با آسیب خیلی جزئی و یکی به عرشه که خسارت بیشتر وارد کرده است اما جدی نبوده است. به نوشته العالم، این نفتکش یکی از سه نفتکشی است که مدتی پیش وارد اسکله نفتی بانیاس شد.

چندی پیش نفتکش ایرانی حامل نفت خام وارد این بندر شد که این امر سبب راه اندازی پالایشگاه نفت و کمک به بازار سوریه شد. اما سایت نورنیوز به نقل از یک مقام نظامی سوریه در بندر بانیاس حمله به این کشتی که گفت تحت مالکیت کشور سوریه است را تکذیب کرد و گفت این یک حادثه ناشی از بی احتیاطی و عدم اقدامات ایمنی در حین عملیات جوشکاری در زمان تخلیه بوده است. به نوشته نورنیوز سه کارگر عرشه هنگام جوشکاری دچار سوختگی شدند که بعدا یکی از آنها درگذشت و دو کارگر دیگر تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته اند. در چند ماه گذشته ایران و اسرائیل یکدیگر را به هدف قرار دادن کشتی‌های تحت مالکیت خود متهم کرده‌اند

 + 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید