امروز: جمعه, ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 14 May 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 399931
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۰۸

دستاوردهای جدید ارتش

به گزارش هشدارنیوز ؛ آیین رونمایی و تحویل دهی دستاوردهای سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش (نزاجا) صبح یکشنبه با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا برگزار شد.

در این مراسم  از ۷ دستاورد رونمایی شد.

 

۱- هشدار دهنده امواج راداری محمول بر پهپاد: دارای قابلیت کشف شناسایی و اختلال رادارهای مراقبت هوایی محمول بر انواع پهپادها، بالگرد و هواپیماهای جنگنده جهت مقابله با انواع تهدیدات راداری مراقبتی و هدایتی است، این  سامانه کاملاً بومی و مبتنی بر فناوری های داخلی است.

 

۲- هشدار دهنده لیزری محمول بر پهپاد: دارای قابلیت شناسایی تسلیحات هدایت شونده های لیزری و تهدیدات هواپایه ، اعلام هشدار در مقابل سامانه‌های پدافند هوایی برد کوتاه دشمن از جمله دفاع لیزری پرتوان نابودگر و قابلیت ارسال و اعلام هشدار به ایستگاه کنترل و هدایت زمینی پهپاد از جمله مشخصات این هشدار دهنده است.

 

۳- رانش یک (بومی سازی و ساخت موتور میکرو توربوجت): دارای قابلیت کاربردی در سامانه‌های پهپادی، هواپیماهای سبک تک نفره قایق های بدون سرنشین، انواع سامانه های موشکی، به عنوان موتور پیشران و راه اندازی موتورهای اصلی هواپیما است.

 

دارای وزن کم، دور بالا  تراست مناسب، تنوع در سوخت، سقف پروازی بالا در مقایسه با موتورهای پیستونی و قابلیت حمل محموله و افزایش مداومت پروازی در انواع پهپادها از دیگر قابلیت های رانش یک است.
 
 
 
۴- تیام ۱۴۰۰ (سامانه خود حفاظتی پهپادی کشف و شناسایی رادار های هدایتی و مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد): این سامانه دارای باندهای فرکانسی موجود، قابلیت آشکارسازی انواع سیگنال راداری مراقبت هوایی را دارد و صورت هوشمند سیگنال دریافتی را به منظور مقابله و مختل کردن به اخلال گر منتقل کند.
 
۵- پرواز جمع سامانه پرواز شبکه محور مبتنی بر هوش مصنوعی: این سامانه متشکل از پهپاد پیشرو،  پهپادهای دنباله‌رو و ایستگاه زمینی بوده که قابلیت اجرای عملیات به صورت برخط و یا برنامه‌ریزی شده به پهپادهای دنباله‌رو را دارا است.
 
همچنین انجام ماموریت‌های شناسایی، مراقبت و انهدام اهداف زمینی و پروازی دشمن، برد عملیاتی و مداومت پروازی مناسب، قابلیت شبکه شدن از ۳ تا چند فروند بر روی انواع پهپادهای داخلی، دارای لینک امن و سیستم هدایت کنترل کاملاً بومی از دیگر قابلیت های پرواز جمع است.
 
۶- طاها ۱۴۰۰ (سامانه اخلالگر رادارهای مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد): این سامانه با توان مناسب و با استفاده از آنتن های جهتی به صورت هوشمند منطقه عملیاتی وسیعی را تحت پوشش داشته و امنیت پروازی انواع پهپادها را در منطقه دشمن حفظ می‌کند. همچنین هوشمندی، وزن کم، ولتاژ مصرفی پایین و قابلیت نصب سریع و آسان از جمله قابلیت های این سامانه در بهره‌برداری در انواع پهپادهای داخلی می باشد
 
۷- سامانه‌های اخلالگر ارتقا یافته زمین پایه: مقابله با تهدیدات پهپادی و سامانه‌های هدایت پذیر از راه دور با ایجاد اخلال در سیستم هدایت و ناوبری این نوع تهدیدات ، قابلیت اخلال در اکثر باند های فرکانسی، قابلیت بهره‌برداری در کلیه مناطق عملیاتی و صحنه نبرد ، استقرار سریع، تداوم در بهره برداری، هوشمندی و عدم نیاز به کاربر از دیگر قابلیت های این سامانه ها است.
 


+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 165

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید