امروز: پنج شنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 13 May 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 399766
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ۱۴:۰۰

دولت قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به صورت دقیق اجرا کند

هشدارنیوز محمد باقر قالیباف جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پس از اتمام بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا  و ارز، گفت: لازم می دانم از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس که زحمات بسیار زیادی برای بررسی این لایحه انجام دادند و همچنین از دولت تقدیر و تشکر کنم.

وی  بیان کرد: با تلاش نمایندگان و دولت، لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهایی شد و مسئولیت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گذشته به گونه ای بود که به فرد دیگری واگذار می شد اما این قانون مسئولیت آن با شخص رئیس جمهور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین ضمانت اجرایی بسیار خوبی این قانون پیش بینی شده است. کارت های بازرگانی و کارت های بی نامی که بخش قاچاق کالا و ارز وجودداشت و یکی از مسائل و مشکلات جدی بود، این قانون به خوبی تعیین تکلیف شد.

قالیباف تصریح کرد: همچنین این قانون به طور جدی به موضوع ارز و رمز ارزها پرداخته شده است و نوع اعتبارات، بودجه و سیاستی که برای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نظر گرفته شده، به گونه ای است که آنان اقداماتی را انجام دهند که به سمت کاهش قاچاق کالا و ارز بروند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از معضلات جدی کشور ما قاچاق کالا و ارز است و امیدواریم دولت اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات لازم را انجام دهد و با اجرای دقیق آن، مانع قاچاق کالا و ارز شود.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5188025/دولت-قانون-مبارزه-با-قاچاق-کالا-و-ارز-را-به-صورت-دقیق-اجرا-کند
بازدید: 49

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید