امروز: جمعه, ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 14 May 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 399763
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

زمزمه‌های لیدر اصلاح‌طلبان برای سومین فتنه‌گری!

به گزارش هشدارنیوز به نقل از مشرق، لیدر اصلاح‌طلبان به تازگی در پیامی به کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش، صحبت‌های قابل تأملی را به لحاظ سیاسی و امنیتی مطرح کرد.

آنچه که در ادامه می‌خوانید بخش‌هایی از پیام او به نقل از کانال تلگرامی امتداد است:

_ شرکت یا عدم شرکت مردم در انتخابات امری نیست که صرفاً با توصیه و نصیحت یا امر و نهی محقق شود بلکه باید زمینه‌های عینی آن فراهم آید.

_ مردم آگاه و رشید نیاز به قیّم ندارند. طبیعی است که شرط و قیدهایی هست که هم در انتخاب شوندگان و هم انتخاب کنندگان باید رعایت شود، ولی این شرایط به هیچ وجه نباید نقض‌کنندۀ موازین انتخابات آزاد باشد و نیز نظارت بر آن که امری لازم است به‌هیچ‌وجه نباید منافی حق انتخاب مردم و به‌صورت اعمال قیمومیت بر آنان باشد.

_ با این که علی‌الظاهر همه خیرخواهان، از رأس نظام تا بخش‌های فرودین آن می خواهند که انتخاباتی پرشور و پررونق برگزار شود و بر آن نیز تأکید می شود، متأسفانه فشارهایی هست که در عمل تحقق این خواست را دشوار یا منتفی می کند.

_ فعلاً در مورد انتخابات شوراها اولاً عدم استقبال از نامزدی در انتخابات که در پاره‌ای موارد حتی تعداد نامزدها برابر تعداد اعضای شورا نیست نشانه روشنی است بر دلسردی جامع هم در رای دهندگان و هم رای گیرندگان...به‌نظر می‌رسد که در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری مشکلات بیشتری وجود دارد.

*آنچه که خاتمی در بالا پیرامون نبودن زمینه‌های مشارکت، خدشه بر انتخابات آزاد و منتفی شدن انتخابات پرشور! گفته است عملا چیزی جز تأیید فرمان تحریم خاموش انتخابات (شرکت نکردن به بهانه ردّ صلاحیت نامزدهای اصلاح‌طلب) نیست.

نظیر همان صحبت‌هایی که او پس از فتنه‌گری در سال ۸۸ اما در تیرماه سال ۹۸ و چند ماه قبل از انتخابات مجلس یازدهم مطرح کرد و ما در وبلاگ مشرق تصریح کردیم که او و همقطارانش قصد "تحریم انتخابات مجلس یازدهم" را دارند.

این کینه‌توزی و عداوت ستاد اصلاحات هم‌اکنون می‌رود تا در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ نیز تکرار شود با این خصلت که هسته سخت اصلاحات عملا داغ "خروج از دموکراسی" را بر پیشانی خود نهاده است.

به این معنی که دیگر نمی‌توان به این جریان خاص سیاسی به عنوان یک جریان داخل نظام نگریست زیرا جریانی که انتخابات را نفی می‌کند در واقع اسلحه را تأیید می‌کند!
قبل از خاتمی، مرد خاکستری اصلاح‌طلبان یعنی موسوی خوئینی‌ها نیز در بیانیه‌ای بر رفتار شریرانه تحریم انتخابات تأکید کرده بود.

جالب است که در ادامه این حلقه‌های زنجیروار، سعید حجاریان است که طی سال‌های گذشته دائما به تئوریزاسیون اغتشاش پرداخته و البته موفقیتی مثل "آبان۹۸" را نیز بدست آورده است.

این فکت‌ها نشان می‌دهد که بحث تحریم خاموش انتخابات نه یک رفتار اعتراضی سیاسی بلکه بخشی از یک پروژه خطرناک ضد امنیتی است که وقوع "فتنه اقتصادی" را در خیابان‌ها تمنّا می‌کند.

باید دانست که انتخابات ۱۴۰۰ نیز همچون انتخابات مجلس یازدهم با هر میزان مشارکتی برگزار خواهد شد و در صورت رعایت مُرّ قانون بعنوان اصلی‌ترین ضرورت انتخابات؛ نتیجه آن بر همه لازم‌الاتباع خواهد بود.

اصلاح‌طلبان که رفتارهای براندازانه و ناکارآمدی آنها طی سال‌های گذشته بر همه عیان شده است؛ اصرار دارند که نظام اسلامی باید در انتخابات پیش رو رجال مورد تأکید آنها را اگرچه دارای سوابق سوء هستند تأیید صلاحیت کند و اگر این اتفاق رخ ندهد آنها دست به تحریم انتخابات خواهند زد!

این در حالی است که تکلیف حضور در انتخابات در هیچ شرایطی ساقط نمی‌شود و فرض بر ردّ شدن صلاحیت نامزدان مورد تأکید اصلاح‌طلبان؛ آنها به لحاظ منطق دموکراسی بایستی از نامزدهای ائتلافی حمایت کنند.

خروج از انتخابات، معاندانه‌ترین رفتاریست که یک طیف سیاسی می‌تواند مرتکب آن شود.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید