امروز: پنج شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 19 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 397064
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

امروز پرستاران در چشم مردم ما از همیشه عزیزتر هستند/ پرستار، فرشته رحمت بیمار است

به گزارش هشدارنیوز ،در سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علی‌ها و روز پرستار، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی به صورت زنده و تلویزیونی در حال سخن گفتن با مردم هستند.

این سخنرانی از شبکه یک و خبر و رادیو ایران در حال پخش است.

رهبرانقلاب:

*روز پرستار را که مزین و مشرف به نام حضرت زینب کبری سلام الله علیها است به همه پرستاران عزیز و به گروه پرستاری تبریک عرض میکنم .

*لازم میدانم به خانواده‌های گرامی و عزیزی که در این حوادث کرونا عزیزان خودشان را که پرستار بودند و از دست دادند تسلیت عرض کنم و برای آن درگذشتگان فداکار و مجاهد از خداوند طلب علو درجات کنم.

*امروز بحمدالله پرستاران در چشم مردم ما از همه عزیزتر، از همیشه عزیزتر و شرافتمندترند و این لطف خداست. امیدواریم این افزایش پیدا کند.

*پرستار، فرشته رحمت بیمار است. این یک تعبیر واقعی است. به هیچ وجه مبالغه آمیز نیست. هم با جسم بیمار سر و کار دارد هم با روح بیمار.

*در مورد جسم بیمار پرستار در واقع شریک و همکار و مددکار پزشک است. بخش مهمی از کار بهبودی جسمی بیمار را پرستار انجام میدهد. در مورد ارتباط با روح مریض، پرستار در واقع غمگسار و نوازشگر و آرامش بخش مریض است.

*پرستاران هم به جسم بیمار کمک میکنند و بهبودی او را سرعت میبخشند و امکان پذیر میکنند در مواردی و هم اینکه جان او را روح او را اعصاب او را آرامش می بخشند با یک لبخند، با یک حرف گرم، با یک حرکت مهربانانه، احساس خوبی را در بیمار به وجود می‌آورند و در روح او اثر میگذارند.+ 5
I_DONT_LIKE_IT - 6

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید