امروز: چهارشنبه, ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - 29 June 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3577
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۰۳

هدیه شهردار تهران به خانواده شهید فیضی

هشدار نیوز -  واحد مسکونی احداث شده جهت اسکان خانواده زلزله زده ی شهید فیضی در روستای آقاکندی واقع در شهرستان اهر طی مراسمی با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و نماینده ویژه شهردار تهران، امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولان شهرستان اهر به بهره برداری رسید.

 عبادالله فتح‌اللهی در آیین بهره برداری از واحد مسکونی خانواده شهید فیضی که به همت شهرداری تهران احداث شده است، اظهار داشت: پس از ارائه ی گزارشی در خصوص زلزله ورزقان که در جلسه ی شورای شهرداران مطرح شد، شهردار تهران طی تماس با بنده موضوع عکسی که از شرایط زندگی خانواده شهید فیضی در روستای آقا کندی در شهرستان اهر منتشر شد را پیگیر شدند و  دستور دادند در کنار تعهدات شهردای تهران در مناطق زلزله زده، ارتقاء کیفیت زندگی خانواده معظم شهید فیضی نیز در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران بابیان اینکه رسیدگی به مشکلات خانواده‌های شهدا فراتر از وظایف اداری بوده اما عین وظیفه اخلاقی و اعتقادی است، گفت: اگر در مسیر اعتقادی به همدیگر ملحق شویم، می‌توان اقدامات موثری در راستای نظام و انقلاب انجام داد.

نماینده ویژه شهردار تهران اضافه کرد: اتحاد و انسجام بین مسئولان و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران حاصل از خودگذشتگی شهدا بوده و این اتحاد، دیواره‌های نظام و انقلاب را مستحکم می‌کند، جایگاه و ثمره خون شهیدان در تاریخ انقلاب، سازندگی و سربلندی ایران اسلامی به صورت ملموس دیده می‌شود. هر خانواده‌ای که فرزند خود را در راه دفاع از اسلام و کیان کشور تقدیم کرده، در واقع مردم کل کشور را بیمه کرده است.

وی ادامه داد: شهرداری تهران در ظاهر، در نقاط مختلف کشور فعالیت‌های عمرانی می‌کند ولی در باطن نهال اتحاد، وحدت، معنویت، استقامت، خداخواهی و خدا محوری را تبیین می‌کند.

فتح‌اللهی تصریح کرد: شهرداری تهران علاوه بر تعهداتی که در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی به طور کامل انجام داده است، اقدام به احداث واحد مسکونی در روستای آقا کندی شهرستان اهر کرده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر امروز رزمندگان ایرانی در سوریه جنگ می‌کنند و روحیه استقامت و شهادت طلبی ایران به لبنان، سوریه، عراق و فلسطین کمک می‌کند همان اخلاص و به هم پیوستگی الهی و آرمانی، فرای زبان، جغرافیا و منافع خاص منطقه ای در جهان اسلام گره خورده است، افزود: شهدا پیش قراولان و پیش آهنگان این حرکت جهانی در جهان اسلام هستند که در نهایت پیروزی از آن رزمندگان اسلام خواهد بود.

فتح اللهی با اشاره به احداث بوستان 300 هکتاری ولایت با حضور مقام معظم رهبری در  مدت 57 روز ، خاطرنشان کرد: امروز هم احداث منزل مسکونی برای خانواده معظم شهید فیضی، حرکتی در راستای انقلاب اسلامی است و بهره برداری از منزل این شهید والامقام به اندازه ی احداث و بهربرداری از بوستان ولایت ارزشمند و لذت بخش می باشد.

مهندس عابدی، فرماندار شهرستان اهر نیز در این مراسم با بیان این که خدمات شهرداری تهران به منطقه ی محروم اهر متصل شده است، از زحمات بی دریغ شهردار محترم تهران و تلاش های بی وقفه مدیرعامل سازمان نوسازی به منظور پیگیری مسائل عمرانی و خدماتی در شهرستان اهر تقدیر و تشکر کرد.

فرماندار شهرستان اهر یادآور شد: منزل مسکونی پدر و مادر شهید فیضی در مکانی با چشم انداز بی نظیر و در کنار بارگاه مطهر این شهید والامقام احداث شده است.

حضرت آیت الله حاجی زاده، امام جمعه شهرستان اهر نیز ضمن تبریک نیمه شعبان و ولادت امام زمان (عج)، تصریح کرد: انتظار سازنده برای منتظران ظهور همان ایفای وظیفه ی سازنده نسبت به جامعه اسلامی است.

امام جمعه شهرستان اهر با اشاره به این که روحیه جهادی در شهرداری تهران ساری و جاری است، افزود: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران به نمایندگی از شهردار محترم تهران با وجود مشغله فراوان کاری شخصاً در مراسم بهره برداری از منزل مسکونی شهید فیضی حاضر و در محروم ترین نقطه روستایی به انجام وظیفه دینی و انقلابی خود پرداخته اند که انصافا کار ارزشمند و قابل تقدیری است.

شایان ذکر است منزل مسکونی پدر و مادر شهید فیضی که در جریان زلزله سال 91 منطقه ارسباران تخریب شده بود در اقدامی خیرخواهانه از سوی شهرداری تهران در 50 مترمربع زیربنا و با اعتبار 45 میلیون تومان در عرض 35 روز احداث شد و در روز جمعه 24 اردیبهشت ماه  با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران به بهره برداری رسید.+ 4
I_DONT_LIKE_IT - 5

بازدید: 1201

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید