امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3573
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۲

بهره برداري آزمايشي از سراسرنماي دفاع مقدس در سوم خرداد

هشدار نیوز  - حجت الاسلام و المسلمين ميثم امرودي در نشست خبري هفته مقاومت که با حضور مديرعامل شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران و معاون اجتماعي، فرهنگي و گردشگري سازمان مناطق آزاد تجاري اروند برگزار شد، با اشاره به تاکيدات امام خميني(ره) مبني بر حفظ نام شهدا و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت گفت: با توجه به تاکيدات رهبر معظم انقلاب اسلامي و نزديک شدن به سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر و چهارم خرداد سالروز مقاومت دزفول و آزادي لبنان از چنگال رژيم صهيونيستي، قراراست تا با همکاري مسوولان امر هفته خرمشهر را در شهر خرمشهر برگزار کنيم .
وي افزود: هدف ما از اين  اقدام نمايش رشادت و ايثار مردم خرمشهر و توجه اقتصاديون ، سياست مداران و ... به اين شهر در حوزه آباداني است .
معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران با بيان اينکه همزمان با آزادسازي خرمشهر بهره برداري آزمايشي از سراسرنماي مقاومت انجام  خواهد شد، عنوان کرد: اين پروژه مکمل باغ موزه دفاع مقدس است و کمتر از شهر آفتاب نيست. ضمن اينکه همزمان با بهره برداري آزمايشي از سراسرنماي خرمشهر تحت عنوان تماشاگه راز حضور براي عموم مردم آزاد است و مردم در هفته خرمشهر و در شب هاي بانشاط ماه رمضان مي توانند اوقات فراغت خود را در اين مکان سپري کنند.
امرودي با اشاره به تبليغات محيطي گسترده درخصوص دفاع مقدس و رشادت هاي مردم آبادان، خرمشهر و دزفول گفت: به دليل تقارن اين هفته با برنامه نگارخانه اي به وسعت يک شهر تنها 50 درصد از تبليغات کل شهري به موضوع دفاع مقدس اختصاص پيدا مي کند که اين اقدام به تازگي آغاز شده و ادامه خواهد داشت .
امرودي در ادامه به حضور اهالي خرمشهر و آبادان طي اين در تهران اشاره کرد و گفت: 2000 نفر از روحانيون، دانشجويان و اصناف خرمشهر و آبادان در طول اين هفته ميهمان مردم تهران هستند.
معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران از برگزاري برنامه هايي در قالب نشست، رونمايي، برپايي نمايشگاه هاي هنري و اجراي نمايش هاي ميداني در طول هفته فرهنگي مقاومت در باغ موزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: نشست ويژه با حضور خانواده شهداي آبادان و خرمشهر در سالن خليج فارس، رونمايي از تنديس پيراموني مزار شهداي گمنام، نشست جوانان و بانوان خرمشهر و آبادان، برگزاري شب هنري تحت عنوان هنر خرمشهر و آبادان در رشته هاي مختلف هنر، نشست روحانيت و خرمشهر با گراميداشت ياد آيت الله جمي، برگزاري نمايشگاه "در گذر سرو"، نشست تخصصي براي سرمايه گذاران در موضوع خرمشهر و نمايش ميداني با حضور تعدادي از هنرمندان کشور از مهم ترين برنامه هاي درنظر گرفته شده براي هفته فرهنگي مقاومت است.
به گفته وي هفته فرهنگي مقاومت از سوم تا دهم خرداد در باغ موزه دفاع مقدس برگزار مي شود و  از تنديس با شکوهي که در جوار مزار شهداي گمنام قرار دارد در طول هفته فرهنگي رونمايي مي شود.

دسترسي شهروندان به تمامي بخش شرقي اراضي عباس آباد؛ از امروز
معاون امور فرهنگي و اجتماعي شهرداري تهران از دسترسي شهروندان به تمامي بخش شرقي اراضي عباس آباد از امروز خبرداد و تصريح کرد: قرار است تا تمام بخش شرقي اراضي عباس آباد از پارک طالقاني ، باغ موزه دفاع مقدس، باغ کتاب ، اراضي کنار درياچه ، مسجد جامع خرمشهر تا نزديک کتابخانه ملي براي حضور مردم آماده شود تا شهروندان بتوانند از تمام امکانات موجود در اين محدوده استفاده کنند.
امرودي حضور 2هزار نفر از شخصيت هاي مختلف از آبادان و خرمشهر در تهران را از ديگر برنامه هاي هفته فرهنگي مقاومت معرفي کرد و گفت: اين افراد که از اقشار مختلفي سياسي، اجتماعي و فرهنگي در قالب دو اردوي هزار نفره به تهران خواهند آمد، مهمان ما خواهند بود .
وي در پايان به تدابير لازم براي حمل ونقل شهروندان به نمايشگاه هفته فرهنگي مقاومت اشاره و عنوان کرد: تمامي تدابير لازم براي برنامه هاي فرهنگي تا پايان ماه رمضان انديشيده شده و پارکينگ ها نيز در اختيار شهروندان خواهد بود. همچنين در 2 ايستگاه شهيدهمت و شهيدحقاني برنامه هاي فرهنگي مناسبي در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و مقاومت برگزار مي شود .

پانوراماي دفاع مقدس با اتکا به توانمندي جوانان ايراني احداث شد
در ادامه اين برنامه عليرضا جعفري مديرعامل توسعه فضاهاي فرهنگي به ويژگي هاي خاص پانوراماي حماسه خرمشهر يا مقاومت پرداخت و گفت: يکي از ويژگي هاي مهم اين پروژه اتکا به توانمندي هاي مهندسان ايراني است. ما براي اولين بار توانستيم پروژه سينمايي کاملا کروي را با کمک مهندسان داخلي در کشور اجرا کنيم.
وي با بيان اينکه پروژه پانوراماي خرمشهر با دقت بالا و ضريب خطاي پايين اجرا شد، عنوان کرد: در بحث محتوايي هم حسب روحيه جهادي شهردار تهران با رويکرد توسعه فرهنگ ارزشي در قالب دفاع مقدس اقدام کرديم و قرار است تا فيلم هايي با موضوع دفاع مقدس و مقاومت خرمشهر در فضاي کروي پانوراما به نمايش گذاشته شود .
جعفري ادامه داد: براي نمايش فيلم در اين فضا نياز به ويديو پروژکتورهاي خاص و فيلم سازان زبده اي است که بتوانند فيلم هايي را بسازند که قابليت پخش در فضاي کروي را داشته باشند تا به امروز نيز دو فيلم با همت فيلم سازان داخلي ساخته شد که در آينده به نمايش گذاشته مي شوند .
به گفته مديرعامل توسعه فضاهاي فرهنگي پانوراماي خرمشهر در زميني به مساحت 10هزار مترمربع و سطح زيربناي 11 هزار مترمربع ساخته شده است. در اين پروژه 80 هزار مترمکعب خاک برداري و بالغ بر 9 هزار مترمکعب بتن ريزي انجام شده و قطر کره 35 متر است و پرده سينمايي کروي هزار و 800 متر مربع مساحت دارد.
جعفري با تاکيد بر همکاري شرکت هاي دانش نبيان و دانشگاه صنعتي شريف در اجراي اين پروژه خاطرنشان کرد: در نظر داريم تا در آينده فيلم هايي متناسب با مفهوم عاشورا در اين سراسرنما به نمايش بگذاريم و فضايي را فراهم کنيم تا اين پروژه به يکي از قطب هاي گردشگري براي گردشگران داخلي و خارجي تبديل شود.  

برپايي نمايشگاه دستاوردهاي هنرمندان خرمشهر و آبادان در موزه دفاع مقدس
در اين نشست، نعمت زاده معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان مناطق آزاد تجاري اروند که از سخنرانان اين برنامه بود، گفت: منطقه آزاد اروند از سال 92 در برگيرنده دو شهر خرمشهر و آبادان است . اين اتفاق همراه با تصميم گيري خوب شوراي شهر و اهتمام شهردارتهران براي آباداني اين دوشهر جنگ زده موجب شد تا امروز بخشي از فعاليت هاي عمراني در خرمشهر با همکاري شهرداري تهران اتفاق بيفتد که اميدواريم که تمامي اين اقدامات در قالب نمايشگاه به نمايش گذاشته شود .
وي با اشاره به اقدامات شهروندان خرمشهر در هفته فرهنگي مقاومت که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار مي شود، عنوان کرد: قرار است که در اقدامي بزرگ 100 هنرمند خرمشهر و آبادان و 100 هنرمند کار آفرين طي يک هفته دستاوردهاي هنري خود را عرضه کنند. همچنين پيش بيني شده است تا 100 غرفه نمايشگاه حدفاصل بوستان طالقاني و باغ موزه دفاع مقدس برپا شود تا محصولات فرهنگي دو شهر خرمشهر و آبادان به مرز فروش گذاشته شود.
نعمت زاده اختصاص فضايي به سازه هاي بومي خرمشهر را از ديگر برنامه ها دانست و گفت: برپايي سازه بومي، رقص شمشير و پذيرايي بومي از جمله اقدامات ما در بخش نمايشگاهي است.+ 8
I_DONT_LIKE_IT - 5

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید