امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 355507
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۶:۳۴
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

ضرورت ورود جدی مجلس به مشکلات معیشتی/ زمانی برای آزمون و خطا در انتخاب مدیران نیست

خبرگزاری فارس: ضرورت ورود جدی مجلس به مشکلات معیشتی/ زمانی برای آزمون و خطا در انتخاب مدیران نیست

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری به نقل از خانه ملت، حبیب‌الله نیکزادی پناه در نشست علنی امروز (4 شنبه 16 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، گفت: امروز یکی از مشکلات اساسی و همچنین دغدغه مسئولان کشور و مردم به خصوص رهبر معظم انقلاب مسائل اقتصادی و وضعیت نامناسب معیشتی مردم است، متأسفانه علی‌رغم تلاش‌های دولت تدبیر و امید با توجه به شیطنت‌های استکبار جهانی و همفکرانش توفیق لازم برای برون‌رفت از رکود اقتصادی و بهبود آن حاصل نشده است.

نماینده مردم بم، ریگان و فهرج در مجلس شورای اسلامی، افزود: لازم است مجلس شورای اسلامی به‌طور ویژه در جهت کمک به دولت به این موضوع ورود پیدا کرده و با کمک گرفتن از اقتصاددان ، مرکز پژوهش‌های مجلس ، دانشگاه‌های مختلف و استفاده از فرمایشات رهبر معظم انقلاب راهکارهای مؤثر را پیدا کرده تا بتوان تغییر اساسی در مسائل اقتصادی کشور به وجود آورد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، تصریح کرد: یکی از راهکارهای اساسی برای خروج از بحران بیکاری و رونق بخشیدن به تولید و بهبود وضعیت معیشتی مردم باور داشتن به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به صورت جدی و عملیاتی می‌باشد، باید در مرحله اول در قالب این طرح از همه ظرفیت‌های موجود کشور و تکنیک‌های روز ، علوم مربوطه و به‌کارگیری نیروهای متخصص، کاردان و هدفمند از طریق شایسته گزینی کشور را از این آفت ویرانگر نجات دهیم.

نیکزادی پناه افزود: وقت آن رسیده است که دولت برای پیشبرد برنامه‌های خود و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به پالایش مدیران ناکارآمد و بی‌علاقه با توجه به کارنامه کاری آنها و جایگزین نمودن مدیران انقلابی، کارآمد و چابک اقدامات لازم را  انجام دهد، زمان برای آزمون و خطا برای مدیریت کشور باقی نمانده است.

نیکزادی پناه گفت: فقر، فساد، اعتیاد، هدر رفت انرژی جوانان کارآمد به علت نبود تولید رواج پیدا کرده است؛ در حوزه انتخابیه اینجانب با توجه به فرصت‌های موجود در همه امور ازجمله میراث فرهنگی امکان استفاده از صنعت گردشگری ،وجود نخلستان‌های زیبا و پرمحصولات متأسفانه شرق استان کرمان غیربرخوردار است که ریشه آن در نبود برنامه برای استفاده از ثروت‌های ملی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تأکید کرد:  برای فعال کردن امور اقتصادی شرق استان کرمان به مسئولان مأموریت جدی داده تا راهکارهای لازم را ارائه دهند، میراث فرهنگی و گردشگری در جهت آماده نمودن زیرساخت‌های گردشگری با توجه به 4 اثر ثبت شده جهانی، وزارت جهان کشاورزی در جهت توسعه آبیاری تحت فشار، توسعه گلخانه‌ها و توسعه صنایع جانبی ، احیاء دامداری و بهبود وضعیت مدیریت کلان استان توسط وزارت نیرو، سرعت بخشیدن به پروژه‌های آبرسانی منطقه در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: کاهش نرخ بیکاری و کاهش نرخ اشتغال در منطقه مد‌نظر قرار گیرد، البته از خدمات وزارت بهداشت و وزیر جهاد کشاورزی برای ورود به خرید خرما تشکر دارم.

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: http://www.farsnews.com/13961216000980
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید