امروز: پنج شنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 13 May 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3161
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۱۱

پایش ارگانیک آفت سفید بالک در منطقه 9

هشدار نیوز - حمید محسنی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به شیوع آفت سفید بالک در 3 سال اخیر در شهر تهران‌، راهکارهایی غیر شیمیایی جهت کنترل این آفت در منطقه استفاده شده تا طرح فضای سبز ارگانیک به شکل ویژه ای پیاده سازی شود.

وی با بیان اینکه امسال روی درختان توت و زیتون در سطح محدوده کارت‌های زرد نصب شده نیز افزود: برای مبارزه با سفید بالک‌ها باید از حالا اقدام کرد تا پیش از تابستان این آفت گیاهی بطور کامل کنترل شود.

شهردار منطقه 9 تصریح کرد: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار منطقه جهت حفظ محیط زیست و فضای سبز‌، کاهش استفاده از سموم شیمیایی است و همچنان این روش را در برنامه‌های خود دنبال می‌کنیم.

وی تاکید کرد: استفاده از روش‌های ارگانیک نسبت به سال گذشته بیشتر شده و روندهای تلفیقی آبشویی با ژل‌های گیاهی‌، کارت زرد و نوار زرد انجام می‌شود.

محسنی با اشاره به پایش مستمر از روند مبارزه با سفید بالک‌ها نیز گفت: بازدید از کارت‌های زرد در محل‌های نصب روی درختان بصورت منظم انجام و در صورت لزوم کارت‌های زرد تعویض می‌شود.

شهردار منطقه 9 خاطرنشان کرد: این شهرداری اصرار به کنترل غیر شیمیایی آفت‌ها و حشرات دارد و این منطقه به عنوان اولین منطقه در شهرداری تهران‌، فضای سبز ارگانیک را اجرا کرد و تاکنون تحت نظارت ناظرین سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران اجرایی و نتیجه کار هم مطلوب ارزیابی شده است.+ 5
I_DONT_LIKE_IT - 4

بازدید: 805

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید