امروز: دوشنبه, ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 05 June 2023

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3084
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱

پلمب ساختمان وزارت صنعت مطالبه حق مردم تهران است

ناصر اماني در واکنش به تذکرات برخي از اعضاي شوراي اسلامي شهر اينگونه پاسخ گفت: بناي حل مشکلات در شهرداري تهران بر مشورت، تعامل و برگزاري جلسات است نه برخورد قضايي انتظامي که نه امکانش را داريم و نه ابزارش را. وزارتخانه اي که چند هزار متر تغيير کاربري داشته است، کميسيون ماده 100رأي براي آن صادر کرده و سه سال هم از رأي آن کميسيون مي گذرد و در پي آن در جهت تعامل، رأي کميسيون به يک سوم تقليل داده مي يابد، صورتجلسه اش را نيز امضاء کرده اند و دو بار متعهد شدند که اين حق قانوني شهر و شهروندان تهراني را پرداخت نمايند، ولي هيچگا ه اين اتفاق نيافتاده است. حال از شما مي پرسم شهرداري براي مطالبه حق مردم اين شهر چه بايد بکند؟ آيا منظور نظر منتقدان آن است که شهرداري صرفا با کسب وکارهاي خرد بر خورد کند اما وزارتخانه اي که خود مسئول اين اقدامات در کشور است از پرداخت حقوق شهر و مردم شهر تهران معاف گردد و به تعهدات خود عمل نکند؟
وي همچنين در خصوص جلسه شهردار تهران با نمايندگان مجلس گفت: شهردار تهران تاکنون چندين بار با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي جلسه داشته است و در تمامي اين جلسات دغدغه‌هاي شوراي اسلامي شهر تهران را به نمايندگان مجلس منتقل کرده است. وي افزود: در ديدار اخير که رياست شوراي اسلامي شهر تهران نيز از آغاز جلسه تا پايان آن حضور داشتند و گواهي مي دهند که در آن شهردار تهران به بيان نگراني‌ها و دغدغه هاي مديريت شهري در حوزه قانونگذاري و موضوع کاهش اختيارات مديريت شهري در برنامه پيشنهادي ششم توسعه کشور اشاره کرد. اماني تصريح کرد: شهردار تهران از نمايندگان مجلس درخواست کرد که از نظرات اعضاي شوراها به ويژه شوراي عالي استان‌ها و مشورت با آنان در اصلاح اين برنامه استفاده شود و بي‌ترديد اين جلسه مانند جلسات گذشته در تعامل با مجلس بوده است و هيچ شائبه سياسي در آن وجود نداشت.
معاون شهردار تهران در ادامه افزود: در جلسه اخير شورا شورا مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نيز حضور داشتند و گزارشي در خصوص اجراي طرح فاضلاب شهر تهران ارائه نمودند و در اين گزارش به تحقق صد در صدي برنامه سال 1394 شرکت آب و فاضلاب استان تهران اشاره نمودند که اين خود نشان دهنده سطح مطلوب همکاري و هماهنگي شرکت آب و فاضلاب و شهرداري است، وي با اشاره به مشکل فاضلاب در منطقه 22 علت را مصوبه شورا در خصوص آب و فاضلاب اين منطقه اعلام کرد و گفت: اين مصوبه شهرداري تهران را دچار محدوديت نموده است که خوشبختانه با پيگيري آقاي اقبال شاکري به  جهت اصلاح مصوبه، درحال آماده کردن لايحه مربوطه جهت تقديم به شورا هستيم که درصورت رفع محدوديت موجود، مشکل منطقه 22 نيز حل خواهد شد. معاون شهردار تهران به منطقه 4 هم اشاره کرد و افزود: به واسطه اينکه تصفيه خانه اين منطقه دراختيار خود منطقه نمي باشد مشکلاتي وجود دارد که در صدد هستيم با برگزاري جلسه با مسئولين ذي ربط به سمت حل مشکل در اين منطقه نيز حرکت نماييم.+ 14
I_DONT_LIKE_IT - 4

بازدید: 1229

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید